Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Koronawirus - nie chce mi się już żyć!


piotr1979
 Share

Recommended Posts

Mam 41 lat. Przez tą pandemię COVID-19 nie chce mi się żyć. Miałem plany na przyszłość a teraz czuję jakbym był sparaliżowany po wypadku. Nie boję się może samego zarażenia, lecz przerażają mnie konsekwencje pandemii w tym przeczuwam koniec ludzkości. Nie wiem co zrobić z sobą!

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

pandemia pojawiła się nagle i niespodziewanie i wpłynęła, jak sądzę, na życie większości ludzi. Wprowadziła zmianę w nasze w miarę uporządkowane i zaplanowane życie. Do tego nie wiadomo kiedy się skończy co może sprawiać, że żyjemy jakby w zawieszeniu. To oczywiście wywołuje lęk gdyż możemy mieć poczucie, że tracimy kontrolę i sprawczość. Na pewno nie pomagają zmiany decyzji osób odpowiedzialnych za sprawy związane ze zdrowiem obywateli oraz media, które mogą przekazywać część informacji w sposób przerysowany.

Co do końca ludzkości to zawsze mamy do czynienia z ryzykiem katastrofy jednak o tym na co dzień nie myślimy. Pandemia stała się faktem i dlatego bardziej się boimy. Lęk jest naturalny w tej sytuacji bo to emocja, która informuje o zagrożeniu. Jednocześnie jest to emocja, którą uruchamiają nasze myśli więc trzeba zadbać o to aby samemu się nie straszyć.

Nawet w sytuacji pandemii są obszary na które ma Pan wpływ np. dbanie o swoje zdrowie i najbliższych. Może się pan też przyjrzeć czy swoje plany może Pan przesunąć i zrealizować w przyszłości.

Może Pan na co dzień stosować relaksację oraz rozmawiać z bliskimi osobami lub psychologiem o tym co Pan przeżywa.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.