Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Powracające przygnębienie i brak ochoty na cokolwiek


Symphony
 Share

Recommended Posts

Mam 23 lata i jestem studentką. Dzięki moim koleżankom zdecydowałam się opowiedzieć o moim problemie. Czuję się osowiała, przygnębiona i coraz bardziej bezsilna. Od kilku tygodni miewam problemy ze snem - nieważne czy śpię 3 godziny czy 8 to zawsze w dzień jestem chodzącym zombie. Od kilku dni nie potrafię zapanować nad płaczem. Płaczę, gdy pomyślę o czymś radosnym, gdy gapię się w ścianę, gdy pomyślę o czymś smutnym. Czuję, że nie radzę sobie z własnym życiem. Potrafię patrzeć się w jeden punkt przez dłuższy czas i nawet nie wiem kiedy zaczynam płakać. Znacznie zmniejszył się mój apetyt, w porównaniu do 2 tygodni wstecz jem naprawdę niewiele. Często mam bóle głowy i żołądka. Siedzę cały dzień w swoim pokoju z opuszczonymi roletami. Z pokoju, albo raczej z łóżka wychodzę tylko do łazienki albo do kuchni. Czuję, że wszystko co się dzieje dookoła mnie odbywało się jakby za ścianą. Najchętniej przespałabym cały dzień i nie wychodziła z łóżka. 

Rok temu miałam podejrzenie nowotworu i wtedy zwaliłam winę na to wydarzenie. "Zaburzenia nastroju" (bo nie wiem dokładnie jak to nazwać) trwały 2-3 tygodnie i odeszły gdy lekarz powiedział że nowotworu nie ma. Ale dzisiaj nie mam już tej wymówki. Czuję, że nie mam oparcia w rodzinie bo rok wcześniej przyznałam się, że gdzieś we mnie tkwi problem i nie potrafię sobie poradzić i potrzebuję pomocy. W odpowiedzi usłyszałam tylko śmiech i "weź się w garść", "ogarnij się". To zabolało najbardziej, nie sądziłam że rodzice mi pomogą, ale że przynajmniej mi UWIERZĄ. Dlatego dziś zamykam się w pokoju i unikam ich towarzystwa. Jest mi wystarczająco ciężko bez tej samej reakcji co rok temu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.