Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Ofiara oszusta


Anowi
 Share

Recommended Posts

cześć, mam na imie Iwona mam już swoje lata i jestem singielką ale zostałam ofiarą oszusta matrymonialnego. Zakochałam sie a on mnie oszukał. Wiara w mężczyzn została pogrzebana - nie mogę nawet patrzeć na nich. Pragnęłam w zyciu uczucia miłości, bezpieczeństwa, akceptacji. Byłam niezależna finansowo.Niestety zycie spłatało mi figla. Obecnie nie mogę sobie poradzić z myslami co będzie jutro, za tydzień czy za rok bo zostałam pozbawiona  środków do życia. Nie potrafię przestawić się na inny tor myslenia I przez to rozpada się moje zdrowie I życie codzienne. Jestem zgaszona, bez energii I jesli tylko wraca mysl o moja przyszłość płaczę - wszędzie: w pracy, w parku, w komunikacji , mam mocne bóle głowy i nie mogę spać. Czuję się jak dziwak.

Przyjaciółki wspierają mnie słowem ale mam wrażenie że tylko mnie irytują powtarzając nieustannie że będzie dobrze tylko musisz nauczyć się zyc inaczej, są inni ludzie z większymi problemami. Tak na pewno sa I bardzo im współczuję ale to mi nie pomaga. Ciagle przywołuję złe mysli "a co by było gdyby" ...I rozmyslam...jak to przezwycięzyć? Nie potrafie o tym nie myśleć, nie czytam przez to książek, filmy mnie nie interesują a boję się że mogę zawalić pracę a mam kredyt, który zaciagnęłam pod wpływem tego "poparańca".

poza tym mieszkam z mamą która jeszcze nie wie o tym, ze nie mamy juz oszczędności całego zycia I nie wiem zupełnie jak jej o tym powiedzieć. Nasze relacje nie są bardzo przyjacielskie I nie zwierzam się jej z moich spraw. Teraz sprawa dotyczy też jej.

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

przeżywa Pani ogromnie trudną emocjonalnie sytuację. Zaufała Pani osobie, która jak rozumiem miała wobec Pani zupełnie inne intencje. Nie ma w tym Pani winy, że uległa Pani manipulacji. Pani intencje były szczere i tego samego oczekiwała Pani z drugiej strony. Konsekwencje wydarzenia są dla Pani traumatyczne bo utraciła Pani poczucie bezpieczeństwa w sferze emocjonalnej i materialnej. Została Pani skrzywdzona.

Może Pani podjąć działania aby zadbać o siebie:

  • Nie wiem czy kontaktowała się Pani z prawnikiem czy mogłaby Pani podjąć jakieś kroki prawne przeciwko tej osobie.
  • pisze Pani o bardzo obniżonym nastroju, obawie o przyszłość, objawach somatycznych stresu takich jak ból głowy, problemy ze snem, brak energii. Powinna Pani umówić się na wizytę do lekarza psychiatry. Możliwe, że będzie potrzeba aby przy pomocy leków ustabilizowała Pani swój nastrój i stan fizyczny po to aby mogła Pani podjąć skuteczne działania. Lekarz to oceni i zaproponuje Pani leczenie.
  • Powinna też Pani skorzystać z pomocy psychologa, żeby pomóc sobie przejść trudne emocje, odbudować swoje poczucie bezpieczeństwa,

Są wokół Pani specjaliści, którzy pomogą Pani przejść ten bardzo trudny dla Pani czas.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.