Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Jestem kobietą, mam 24 lata. Od zawsze jestem nieszczęśliwa, ciągle niezadowolona i wymagam od siebie bardzo dużo. Ludzie mówią, że jestem ambitna i mądra, ale ja im nie wierzę. Zawsze gdy coś robię muszę robić to świetnie, lepiej niż inni. Mam wrażenie że ciągle wybieram rzeczy które sprawiają mi trudność lub których nie lubię, by później je zdobyć i narzekać w trakcie, np. całe życie byłam kiepska z matematyki, za to bardzo dobra z artystycznych, językowych i polskiego, a poszłam na ekonomię i męczyłam się 3 lata, obroniłam się oczywiście ale bardzo dużo to ode mnie wymagało. Aktualnie biegam, przygotowuje się do maratonu więc wiąże się to z codziennymi długimi treningami A mam zespół jelita drazliwego i codziennie boli mnie brzuch a mimo to zmuszam się do biegania, tak jest ze wszystkim. Mam obsesję też na punkcie jedzenia i chudnięcia. Nie chce przytyć. Czuję żal do siebie jak coś jem, a już w ogóle jak jem coś "niezdrowego". Straciłam okres, pewnie przez duża ilość treningów i odchudzanie, a bardzo chciałam starać się o dziecko, chociaż bardzo rzadko się kocham z mężem, bo cały dzień się kłócimy z mężem i ogólnie on jakoś nie chce, bo on też biega i ma jeszcze więcej treningów. Nie umiem sobie odpuścić. Czuję że każdy dzień muszę wykorzystać na maksa, i muszę wszystko planować na przyszłość, by nie tracić czasu i by ciągle być lepszą i mieć więcej. Często już nie mam siły i czuje że o wszystkim muszę sama decydować i o wszystkim myśleć bo mąż niczego się nie domyśli i nie potrafi sam decydować, a ja już nie mam siły. Czasem mam już dość i myślę by skończyć to życie, mam tysiąc myśli na minutę o tylu sprawach. Nie mam normalnego życia jak inni ludzie w moim wieku, jestem za granicą by zarobić i codziennie tylko praca, treningi, zarabianie i oszczędzanie. Nawet w Polsce nie mogę iść na imprezę bo mąż jest bardzo zazdrosny. Nie wiem co mam robić już z tym wszystkim. Czuję się taka zmęczona planowaniem jak by było najlepiej dla mnie i wszystkich innych. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

z Pani opisu wynika, że nakłada Pani na siebie wiele zadań i obowiązków, stawia Pani sobie bardzo wysoko poprzeczkę w wielu obszarach życia, bierze Pani odpowiedzialność nie tylko za swoje życie ale i innych ("Czuję się taka zmęczona planowaniem jak by było najlepiej dla mnie i wszystkich innych."), nie potrafi Pani odpoczywać, czuje Pani presję aby efektywnie wykorzystać każdą chwilę dnia. Ma Pani zadaniowe podejście do życia i jest w Pani życiu dużo napięcia i stresu.

Bardzo się Pani forsuje o czym informuje Panią Pani organizm: zespół jelita drażliwego, utrata miesiączki, zmęczenie. Zaburzenia miesiączkowania to ważny objaw tego, że Pani przeciąża swój organizm. Organizm automatycznie blokuje zdolności rozrodcze gdy ocenia, że nie ma szans na rozwój potomstwa ze względu na brak energii dostarczanej w pożywieniu i nadmierny wysiłek. Organizm dba wtedy o siebie, żeby przetrwać.

Z kolei nadmierny stres to wydzielanie kortyzolu, który z kolei wpływa na naszą odporność i stwarza problemy gastryczne. Mówi się o tym, że zespół jelita drażliwego jest związany ze stresem.

Niech Pani dostrzeże sygnały, które wysyła do Pani własne ciało i zastanowi się, które cele w codziennym życiu chce Pani realizować a które Pani musi lub powinna. To ważne rozróżnienie bo "chce" jest moje a "muszę i powinnam" narzucone z zewnątrz. Może się też Pani zastanowić skąd u Pani taka tendencja do przeciążania się, do stawiania sobie coraz trudniejszych celów. Czy w ten sposób Pani dba o siebie? Czy starczy Pani fizycznie sił aby cały czas funkcjonować na 110% abo więcej? Dlaczego nie może Pani odpuścić w żadnym obszarze? Co się wtedy stanie?

Dobrze by było gdyby Pani skonsultowała się z lekarzem ogólnym żeby zadbać o swoje zdrowie fizyczna oraz z psychologiem/psychodietetykiem, żeby porozmawiać o Pani przekonaniach i schematach zachowania w celu zmiany tych, które są dla Pani destrukcyjne.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.