Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam jestem kobieta 23 lata potrzebuje porady. Juz od nastoletniego okresu mialam dziwne urojenia, myśli, jednak teraz chcialabym sie kogos poradzic. Otoz miewalam urojenia na tle religijnym - ze swiat sie konczy bog wybral swoich wybrancow ja jestem jednym z nich i musze sie dobrze zachowywac, czulam jakby to za chwile mialo sie doslownie stac. Do tego wierzylam w elity majace nad nami kontrole, balam sie o tym mowic zeby mnie nie znalezli. Mialam manie prześladowcze. Miewam urojenia ze partner mnie zdradza, czasem tez ze sa wszyscy sa przeciwko mnie. Od kilku lat moze 5 miewam mysli tak jakby mnie opetalo, bluźniercze mysli, które ze mna sa niezgodne i probowalam je zagluszyc ale dopoki tego nie wypowiem nie mam spokoju. To wszystko jest na takiej zasadzie ze przemija, trwa dzien, kilka, miesiac a potem czuje sie normalnie. Mialam raz tak ze usłyszałam jak ktos wola moje imie i bylo to tak realistyczne ze az sie wystraszylam i mialam wrażenie ze ten glos znam ale nje wiem skad. Raz mi sie przywidział ktos. Teraz na to trochę inaczej patrze ale w trakcie to mysle ze nic by raczej do mnie nie dotarlo. Chcialabym sie dowiedziec czy nie przesadzam. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Przyczyny urojeń oraz halucynacji słuchowych i wzrokowych mogą być różne. Na pewno powinna się Pani zgłosić do lekarza ogólnego i lekarza neurologa a gdy oni wykluczą choroby somatyczne to proszę zapisać się do lekarza psychiatry.

Jeśli Pani korzysta z używek: alkoholu czy narkotyków lub leków (np. uspokajających czy nasennych) proszę zastanowić się czy urojenia nie pojawiają się w okresie używania. Używki należy jak najszybciej odstawić a przyjmowanie leków skonsultować z lekarzem.

Może Pani obserwować siebie i zobaczyć czy urojenia pojawiają się w jakichś określonych, powtarzalnych sytuacjach., czy są natrętne i przede wszystkim czy Pani wierzy w ich treść czy zdaje Pani sobie sprawę z tego, że te przekonania są fałszywe. To będą bardzo przydatne informacje dla lekarzy aby postawić prawidłową diagnozę.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.