Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

zofia890283

Relacja przyciągnięta w dzieciństwie / uczucie, które przyczynia się do wywoływania skrajnych emocji

Recommended Posts

Cześć! tu Zosia. Mam 28 lat, należę do osób wysoko wrażliwych (WWO). Swoje życie bardzo uzależniam od uczuć, które kieruję w stronę innych ludzi. Tak już mam, że oddaję się w całości jednej osobie, która w danym etapie życia jest dla mnie dosłownie ważniejsza od powietrza. Aktualnie jest to osoba, którą 15 lat temu spotkałam na płaszczyźnie mistrz-uczeń i już wtedy poczułam ogromne przyciąganie w jej stronę. Dziś nasza relacja przerodziła się w naprawdę fajną przyjaźń, prawie rodzinną relację. Dodam, że jako przyjaciel, jestem stuprocentowo godna zaufania, oddana i zawsze stoję murem za ważnym mi człowiekiem. Nie pozwolę go zranić. Dochodzi do tego jednak także nachalność.  Zauważyłam, że od ludzi, których tak bardzo kocham wymagam nieustannej uwagi, kontaktu, odpowiadania na moje uczucie tym samym - mimo tego, że postać którą opisuję ma własne życie, rodzinę i wiele obowiązków i nigdy nie napisze mi wprost ze nie ma dla mnie czasu. Zważywszy na bycie WWO, jest to uczucie natężone do tego stopnia, że moje funkcjonowanie w świecie, odbywa się tylko wtedy, gdy jestem w pobliżu tejże osoby. Jest mi bardzo źle, gdy się nie widujemy, po powrocie do domu mój nastrój bywa nie do zniesienia, bardzo łatwo się irytuję, zamykam się, nałogowo słucham muzyki, która opisuje to jak bardzo jest mi źle, że zbyt mocno kocham inną kobietę (tak, jestem osobą homoseksualną) i dlaczego zawsze jest to tak bolesne. Nie chcę jej zranic, a zarazem stracić jej obecności w swoim życiu. Czasem wsiadam w auto i ze łzami w oczach jeżdżę uliczkami bez najmniejszego celu. Uciekam od ludzkich pytań, mam potrzebę pozostania sam na sam ze sobą i swoim niezrozumieniem. W samotności karmię się łzami i smutkiem, czasem czerpię z tego smutku radość. Wśród ludzi czuję ucisk w żołądku. Odtrącam wszystkich, którzy nie są obiektem mych uczuć, lub swoją obecnością zaburzają mi relację z tą osobą. 

Nie zależy mi na poradzie "co zrobić z tą relacją", ponieważ nie oddam i nie odpuszczę jej za nic w świecie. Chciałabym jednak dopytać, czy może to wynikać z poważniejszych zaburzeń.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.