Jump to content

Relacja przyciągnięta w dzieciństwie / uczucie, które przyczynia się do wywoływania skrajnych emocji


zofia890283

Recommended Posts

Cześć! tu Zosia. Mam 28 lat, należę do osób wysoko wrażliwych (WWO). Swoje życie bardzo uzależniam od uczuć, które kieruję w stronę innych ludzi. Tak już mam, że oddaję się w całości jednej osobie, która w danym etapie życia jest dla mnie dosłownie ważniejsza od powietrza. Aktualnie jest to osoba, którą 15 lat temu spotkałam na płaszczyźnie mistrz-uczeń i już wtedy poczułam ogromne przyciąganie w jej stronę. Dziś nasza relacja przerodziła się w naprawdę fajną przyjaźń, prawie rodzinną relację. Dodam, że jako przyjaciel, jestem stuprocentowo godna zaufania, oddana i zawsze stoję murem za ważnym mi człowiekiem. Nie pozwolę go zranić. Dochodzi do tego jednak także nachalność.  Zauważyłam, że od ludzi, których tak bardzo kocham wymagam nieustannej uwagi, kontaktu, odpowiadania na moje uczucie tym samym - mimo tego, że postać którą opisuję ma własne życie, rodzinę i wiele obowiązków i nigdy nie napisze mi wprost ze nie ma dla mnie czasu. Zważywszy na bycie WWO, jest to uczucie natężone do tego stopnia, że moje funkcjonowanie w świecie, odbywa się tylko wtedy, gdy jestem w pobliżu tejże osoby. Jest mi bardzo źle, gdy się nie widujemy, po powrocie do domu mój nastrój bywa nie do zniesienia, bardzo łatwo się irytuję, zamykam się, nałogowo słucham muzyki, która opisuje to jak bardzo jest mi źle, że zbyt mocno kocham inną kobietę (tak, jestem osobą homoseksualną) i dlaczego zawsze jest to tak bolesne. Nie chcę jej zranic, a zarazem stracić jej obecności w swoim życiu. Czasem wsiadam w auto i ze łzami w oczach jeżdżę uliczkami bez najmniejszego celu. Uciekam od ludzkich pytań, mam potrzebę pozostania sam na sam ze sobą i swoim niezrozumieniem. W samotności karmię się łzami i smutkiem, czasem czerpię z tego smutku radość. Wśród ludzi czuję ucisk w żołądku. Odtrącam wszystkich, którzy nie są obiektem mych uczuć, lub swoją obecnością zaburzają mi relację z tą osobą. 

Nie zależy mi na poradzie "co zrobić z tą relacją", ponieważ nie oddam i nie odpuszczę jej za nic w świecie. Chciałabym jednak dopytać, czy może to wynikać z poważniejszych zaburzeń.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.