Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam, jestem matką 40 letniego syna. Bardzo zdolnego ale bardzo niezaradnego życiowo. Wielka mądra głowa do interesów i klapa totalna życiowa w relacjach z żoną synem. Całe życie był "dostawcą" pieniędzy na utrzymanie żony studia syna.  Całe życie miał zarabiać.... I nagle informuje mnie że idzie na 1.5 roku do więzienia. Zapewnia mnie że jest niewinny i ja jako matka nie mam prawa nie wierzyć. Ale wyrok jest. Narazie jest w domu cierpi, nie wierzy co się stało a już napewno nie wierzę ja. Jestem w totalnej depresji, zachowanie jego jest przykre, nie znajduję porozumienia. Pocieszenia wydaje się nie oczekuje, rozmawia opryskiwie a mnie włosy stają "dęba" bo przecież wiem jaki jest powód. Nie odnajduję drogi do niego ......Pomóżcie

Matka 1000

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

mierzy się Pani z bardzo trudną sytuacją, w której Pani syn został skazany na więzienie. Taka sytuacja na pewno wywołuje u Pani wiele trudnych emocji i pytań oraz burzy obraz syna. Dodatkowo z tego co rozumiem czuje się Pani przez niego odtrącona gdy chce go Pani wesprzeć lub porozmawiać o tym co się stało.

W pierwszej kolejności powinna Pani zadbać o swój stan emocjonalny. Pisze Pani o obniżonym nastroju, Gdyby ten stan się utrzymywał przez ponad 2-3 tygodnie lub pogłębiał się proszę skontaktować się z lekarzem a także z psychologiem. To ważne teraz ale także na przyszłość gdy syn będzie odbywał karę. Niezależnie od tego czy syn jest winny czy nie to może Pani silnie emocjonalnie przeżywać całą sytuację. Powinna Pani zadbać o wsparcie dla siebie żeby być ewentualnym wsparciem dla syna.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.