Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Ela_

Życie w ciągłym stresie

Recommended Posts

Witam.

To mój pierwszy post, więc proszę o wyrozumiałość. Mam 22 lata. Mój problem polega na tym, że nie potrafię czerpać radości z z życia, pomimo młodego wieku. Potrafię denerwować się o byle co i wyszukiwać problemy tam, gdzie zwykle inni ludzie ich nie znajdują. Mam dość odpowiedzialną pracę. Stresuje mnie nawet to jak wejdzie klient, że nie będę wiedziała jak mu pomóc lub doradzić chociaż tak naprawdę idzie mi nieźle. Klienci chyba widzą moje zestresowanie tak jak i szefostwo. Często mimowolnie drżą mi dłonie i nie potrafię tego powstrzymać. 

Kiedy jakiś 'problem' udaje mi się rozwiązać przychodzi chwila tak jakby ulgi, ale za chwilę niestety potrafię sama stworzyć sobie stresujące myśli, które nie dają mi normalnie funkcjonować. 

Zapisałam się ostatnio na prawo jazdy, co jeszcze bardziej daje mi powodów do stresu. Wybierałam się już od dłuższego czasu, dlatego że bardzo by mi się przydało, ale oczywiście strach przed tym, że zrobię komuś krzywdę lub stworzę zagrożenie na drodze wtedy wygrał. Teraz zapisałam się głównie przez namowy rodziny i znajomych. Przed jazdami strasznie się stresuje i nic mi nie wychodzi.

Mój chłopak widzi to, że tak wszystko przeżywam i nie potrafi tego zrozumieć bo dla niego moje problemy nie są problemami.

Często płaczę z bezsilności i mam problem z bezsennością.

Pozdrawiam i proszę o poradę

Link to comment
Share on other sites

@R1569 często widzę to, że mój problem jest błahy i nie powinnam się tym stresować, wmawiam sobie, że wszystko będzie dobrze, ale to nic nie daje. Na dodatek jestem cichą i spokojną osobą przez co to wszystko jeszcze bardziej się nasila

Link to comment
Share on other sites

Hej. Mam podobne problemy które też tutaj opisałam. 

Mnie stresuje może nie , ale wszytko drażni. Przez to uważam że czuje się tak jak się czuje, mam nagle skoki ciśnienia co przyczynia się do mojego złego samopoczucia.

U mnie problem polega  na tym że się wszystkiego boję. 

Bije się zrobić prawa jazdy, boję się czaem wyjść do sklepu z obawy że mi się coś stanie, boję się dużych marketów. A przynajmniej tak sobie wmawiam. 

Dużo zależy tu od naszej głowy,  jak mamy w niej poukładane.  No ja nie za bardzo mam w niej poukładane i często myślę o rzeczach które nigdy się nie wydarzyły, często wmawiam sobie dużo rzeczy A potem mi to siedzi w głowie.

Link to comment
Share on other sites

Listopadka, ja też boję się wielu rzeczy. Potrafię sobie wmawiać, że coś złego się stanie w każdej sytuacji. Ja robię prawo jazdy, ale w zasadzie nie mam pojęcia czy się do tego nadaje. Przed każdą jazdą chce mi się wymiotować i idę na nią jak na tortury. Do tego nie idzie mi za dobrze. W pracy jestem kłębkiem nerwów bo mam dość odpowiedzialną pracę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.