Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Wera2201

Stany lękowe, nerwica

Recommended Posts

Jestem Weronika i mam 21 lat. Odkąd pamiętam moja matka ma problemy z alkoholem choć w ostatnim czasie nasiliły się do tego stopnia, że skoczyło się w psychiatryku gdyż miała omamy i zachowania agresywne. Sama też miałam problem z alkoholem lecz od 2 tygodni jestem czysta, lecz mam stany lękowe, nerwice. Przeszkadza mi ona w normalnym funkcjonowaniu jak choćby lekkie omdlenia przez natłok stresu. Czy jest to reakcja mojego organizmu na ostatnie przeżycia związane z matka i wszystkie te objawy miną czy konieczne jest podjęcie terapii? Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Czy mogłaby Pani przybliżyć co Pani rozumie przez "miałam problem z alkoholem"? Jak dużo Pani piła i jak często?

Alkohol jest depresantem więc Pani stany lękowe i rozdrażnienie mogą być spowodowane Pani wcześniejszym piciem. Powinna się Pani zgłosić do poradni leczenia uzależnień, podaję link do placówek NFZ w Polsce http://www.parpa.pl/index.php/placowki-lecznictwa .

Do poradni nie trzeba mieć skierowania. Wystarczy, że Pani zadzwoni i umówi się na wizytę. Będzie tam miała Pani kontakt z terapeutą i lekarzem psychiatrą. Wspólnie odpowiedzą Pani na pytanie z jakiego rodzaju pomocy powinna Pani skorzystać.

Proszę niech Pani zadba o siebie jak najszybciej, póki potrafi Pani przestać pić alkohol. Na przykładzie mamy może Pani zobaczyć do czego prowadzi uzależnienie od alkoholu. Jest to choroba, która u wszystkich osób prowadzi do tych samych skutków. Pani może zdecydować aby nie dotknęły Pani najgorsze konsekwencje.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.