Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Recommended Posts

Witam, mój chłopak ma 20 lat, trzy lata temu przeprowadził się ze swojego ojczystego kraju i zamieszkał z wujkiem. 

Niestety wujek przez rok, codziennie stosował wobec niego przemoc psychiczną. Mój chłopak wyprowadził się od niego do innego miasta ale po tym wydarzeniu uległ zmianie; nie jest wstanie odczuwać emocji (miłość), przyjemności, łatwo ulega złości, unika miejsc związanych z jego wujkiem, nienawidzi rzeczy związanych z krajem, w którym przebywa, bardzo szybko zmienia zdanie, przeinacza fakty; mówi że nie powiedział czegoś co miało miejsce, ma koszmary nocne, częste spadki nastroju, występują u niego myśli samobójcze, chce pozostać całkowicie sam oraz mówi o zabijaniu ludzi dla przyjemności. 

Obawiam się, że może mieć PTSD oraz depresję. Problemem jest, że on nie chce nic słyszeć o żadnej terapii oraz lekarzu, uważa to za słabość a on nie chce i nie może być słaby.

Czy istnieje jakiś sposób aby przekonać go do pójścia do lekarza oraz terapii?

Bardzo, proszę o pomoc. 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

w takiej sytuacji może Pani mówić mu, że sięgnięcie po pomoc specjalistów to nie słabość ale wyraz dojrzałości i odpowiedzialności. Może też Pani powtarzać, że zależy Pani na nim, na Waszej relacji i dlatego sugeruje mu Pani kontakt z lekarzem.

Pani partner powinien skontaktować się z lekarzem psychiatrą ze względu na obniżony nastrój. Jeśli wypowiada treści samobójcze czy też, takie, które mogą zagrażać innym osobom powinna Pani natychmiast wezwać pogotowie gdyż jest to sytuacja zagrożenie zdrowia lub życia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.