Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Rozczarowana

Mam po prostu dość

Recommended Posts

Mam 20 lat, niby dopiero zaczynam życie ale nie widzę dla siebie perspektyw, walczę każdego dnia.Jest mi ciężko wykonywać podstawowe czynności, wychodzić ze znajomymi czy w ogóle widywać się z kimkolwiek.Moja najbliższa rodzina również się do tego zalicza.Nie mam takiej wewnętrznej motywacji, która wyciągnęłaby mnie z tego dna chociaż staram się robić cokolwiek by było lepiej.Czasem się z kimś spotkam ale to wyglada tak że zaraz chcę wracać do domu i od razu nie mam humoru.Ten stan trwa już kilka lat, myślałam że po pewnym czasie przejdzie i to chwilowe załamanie ale teraz już widzę że jest to permanentne.Nic mnie w zasadzie nie uszczęśliwia a jeśli już się zdarzy to tylko na kilka minut a potem znowu patrzę się w ścianę.Czuję odrazę do ludzi, do świata, do znajomych którzy mnie rozczarowali i do rodziny która nie widzi we mnie problemu.Po prostu mam dość 

Link to comment
Share on other sites

@Rozczarowana

opisujesz obniżony nastrój, amotywację, niechęć do spotykania się z innymi osobami i obserwujesz, że ten stan trwa od kilku lat.

Dobrze, że szukasz wsparcia na forum. Możesz zrobić krok dalej i zadbać o siebie najpierw umawiając się na wizytę do lekarza endokrynologa w celu zbadania poziom hormonu tarczycy bo niedoczynność tarczycy może dawać podobne objawy. Lecząc tarczycę doświadczysz również poprawy nastroju.

Jeśli lekarz wykluczy chorobę somatyczną powinnaś zapisać się  lekarza psychiatry w celu przeprowadzenia diagnostyki i zaproponowania leczenia, w tym psychoterapii.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.