Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, proszę o poradę, jesteśmy z mezem 2 lata po ślubie i 8 lat razem mamy roczną córkę, od czasu ciąży mąż zaczął pić ok 6 piw dziennie, po nich robi wyrzuty, obiecał poprawę po porodzie ale nic nie zrobił tylko było gorzej, nie pomagał przy dziecku, pił, zarzucal, że nie mam czasu dla niego, po 5 mies dowiedziałam się o zdradzie, do tej pory z nią pisze, z innymi też, twierdzi, że to przeze mnie bo jestem nie czuła, ale przecież cały czas jest nie wierny, teraz zarzuca na mnie winę za kogoś zachowanie, że nic nie robię, postanowiłam odejść, mieszka u mnie, wypił i chciał się wieszać, jego rodzice też się wystraszyli, w młodości miał takie myśli, chodzi do psychiatry i bierze leki, odstawil je tydzień temu, mam już dosyć. Jak mam to rozwiązać? 

Dzień dobry,

przede wszystkim proszę postarać się zachować spokój. Z Pani postu wynika, że nosi Pani w sobie olbrzymie poczucie winy, co jest wynikiem manipulacji. Jeśli ktoś nam wmawia codziennie przez pół roku, że jesteśmy czemuś winni, to zaczynamy w to kłamstwo wierzyć. Ma to związek z mechanizmami przemocy psychicznej oraz szantażem emocjonalnym. Nie jest Pani również odpowiedzialna za zachowanie męża, każdy w związku odpowiada za siebie. Owszem może Pani zasugerować mu formę pomocy ze swojej strony, ale Pani podstawowym obowiązkiem jest dbanie o siebie i o córkę w drugiej kolejności. Jeśli chodzi o rozwiązanie tej sytuacji, to jest to złożony problem i wymaga podjęcia odpowiednich, usystematyzowanych kroków. Jeśli jest Pani gotowa zmierzyć się z tą sytuacją, odzyskać radość życia i przestać się czuć winną bez powodu, zapraszam do kontaktu na skype. Pozdrawiam

Aleksandra Pastor-Statkiewicz

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.