Skocz do zawartości

Jak uratować mojego męża ?


Polecane posty

Witam. Sprawa dotyczy mojego męża. Zacznę od początku : mój mąż wychował się bez ojca, zostawił jego mamę , gdy miała 17 lat, jeszcze przed jego narodzinami, przez całe życie utrzymywał bardzo sporadyczny kontakt, a od kilku lat nie odzywa się wcale. Mojego męża wychowała mama ze swoim mężem, u nich tez nie było wesoło.... była agresja, mojego męża traktowali zawsze „obojętnie” . Jego mama była bardzo młoda , rozpoczynała swoje życie , wiec mój M był zawsze najmniej ważny , ale radził sobie świetnie . Jednak teraz , gdy ma 26 lat, coś się z nim dzieje.... obecnie mieszkamy u moich rodziców , ponieważ czekamy na przekształcenie działki na budowlaną , abyśmy mogli postawić dom , mamy dwuletnią córkę, wydawać by się mogło , ze jest idealnie, ale niestety nie jest tak.... on jest bardzo nerwowy na codzień ... najmniejszcze szczegóły go denerwują, ale to to nic .... są dni takie jak dziś ... moja mama coś nie tak powiedziała i się zaczęło... on siedzi , patrzy w ścianę lub telewizor i mówi, ze on nic nie osiągnie nigdy , ze on nic nie ma w życiu, ze nigdy nic nie będzie miał, Ze to moja wina , bo nie pracuje ( mamy niespełna 2 letnia córkę i tak ustaliliśmy, ze do momentu jej pojscia do przedszkola zostane Z nią w domu , ponieważ nie u nas żłobka , a obie babcie pracują) a on nienawidzi swojej pracy i nie może nic zrobić ..... Mówi , ze nic mu w życiu nie wyszło, ze on chce być sam i musi się wyprowadzić , ze tak go wychowano i on zawsze będzie taki nerwowy .. ze ja nie jestem królową świata i nie mogę mu mówić , ze „ma mnie” bo to nic takiego , a jak mi się nie podoba to mam iść do mamusi ( moje relacje z mamą są normalne , po prostu gadamy , ale on uważa , ze ja bym za mamą poszła w ogień i nie patrzyła na niego. Ja się odcielam od rodziców , mimo, ze mieszkamy razem to są sprawy nasze i nawet o tym z nimi nie gadam , a on ciagle mi wmawia, ze mama jest dla mnie ważniejsza niż on..) czasem wspomina nawet , ze kiedyś wsiądzie w samochód i celowo uderzy w kogoś czołowo, aby ze sobą skończyć. No ciężko jest mi to w ogóle opisać...  Są dni, ze jest wszystko pięknie, on jest wspaniałym ojcem , a jakiś drobny szczegół i on popada w takie stany i nie pomagają  żadne moje prośby i tłumaczenia. Traktuje mnie jak wroga i nawet nie mogę go dotknąć ... wiem jak to brzmi i nie jedna osoba się zastanowi co ja w ogóle jeszcze z nim robię , ale ja wiem, ze on  taki nie jest. Coś się z nim dzieje , ale nie mam pojęcia jak mu pomoc.  On nie chce pójść nigdzie po pomoc , bo uważa , ze jemu nikt nie pomoże , a ja już nie daje rady... chce go uratować ... jego i nasze małżeństwo i uchronić córkę przed rozpadem rodziny... pomocy !!!! ;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.