Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam. Sprawa dotyczy mojego męża. Zacznę od początku : mój mąż wychował się bez ojca, zostawił jego mamę , gdy miała 17 lat, jeszcze przed jego narodzinami, przez całe życie utrzymywał bardzo sporadyczny kontakt, a od kilku lat nie odzywa się wcale. Mojego męża wychowała mama ze swoim mężem, u nich tez nie było wesoło.... była agresja, mojego męża traktowali zawsze „obojętnie” . Jego mama była bardzo młoda , rozpoczynała swoje życie , wiec mój M był zawsze najmniej ważny , ale radził sobie świetnie . Jednak teraz , gdy ma 26 lat, coś się z nim dzieje.... obecnie mieszkamy u moich rodziców , ponieważ czekamy na przekształcenie działki na budowlaną , abyśmy mogli postawić dom , mamy dwuletnią córkę, wydawać by się mogło , ze jest idealnie, ale niestety nie jest tak.... on jest bardzo nerwowy na codzień ... najmniejszcze szczegóły go denerwują, ale to to nic .... są dni takie jak dziś ... moja mama coś nie tak powiedziała i się zaczęło... on siedzi , patrzy w ścianę lub telewizor i mówi, ze on nic nie osiągnie nigdy , ze on nic nie ma w życiu, ze nigdy nic nie będzie miał, Ze to moja wina , bo nie pracuje ( mamy niespełna 2 letnia córkę i tak ustaliliśmy, ze do momentu jej pojscia do przedszkola zostane Z nią w domu , ponieważ nie u nas żłobka , a obie babcie pracują) a on nienawidzi swojej pracy i nie może nic zrobić ..... Mówi , ze nic mu w życiu nie wyszło, ze on chce być sam i musi się wyprowadzić , ze tak go wychowano i on zawsze będzie taki nerwowy .. ze ja nie jestem królową świata i nie mogę mu mówić , ze „ma mnie” bo to nic takiego , a jak mi się nie podoba to mam iść do mamusi ( moje relacje z mamą są normalne , po prostu gadamy , ale on uważa , ze ja bym za mamą poszła w ogień i nie patrzyła na niego. Ja się odcielam od rodziców , mimo, ze mieszkamy razem to są sprawy nasze i nawet o tym z nimi nie gadam , a on ciagle mi wmawia, ze mama jest dla mnie ważniejsza niż on..) czasem wspomina nawet , ze kiedyś wsiądzie w samochód i celowo uderzy w kogoś czołowo, aby ze sobą skończyć. No ciężko jest mi to w ogóle opisać...  Są dni, ze jest wszystko pięknie, on jest wspaniałym ojcem , a jakiś drobny szczegół i on popada w takie stany i nie pomagają  żadne moje prośby i tłumaczenia. Traktuje mnie jak wroga i nawet nie mogę go dotknąć ... wiem jak to brzmi i nie jedna osoba się zastanowi co ja w ogóle jeszcze z nim robię , ale ja wiem, ze on  taki nie jest. Coś się z nim dzieje , ale nie mam pojęcia jak mu pomoc.  On nie chce pójść nigdzie po pomoc , bo uważa , ze jemu nikt nie pomoże , a ja już nie daje rady... chce go uratować ... jego i nasze małżeństwo i uchronić córkę przed rozpadem rodziny... pomocy !!!! ;(

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Pani opis zachowania męża zawiera:

- obniżony nastrój, nerwowość, napięcie  i myśli samobójcze (wypowiadanie treści samobójczych),

- negatywne myślenie o sobie (nic mi w życiu nie wyszło), o teraźniejszości (nienawidzę pracy) i przyszłości (nic nie osiągnę),

- poczucie bezradności (nic nie mogę zrobić)

- poczucie osamotnienia i chęć izolacji,

- bierną agresję - obwinianie Pani, odmawianie uczuć, kontaktu fizycznego

To są objawy, które mogą wskazywać na epizod depresyjny. Mąż powinien skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który na podstawie badania postawi diagnozę i zaleci dalsze postępowanie. Może Pani spróbować namawiać męża na wizytę mówiąc o tym, że żależy Pani na nim i na Państwa związku a widzi Pani, że on cierpi. Leczenie może mu pomóc.

Kiedy mąż wypowiada treści samobójcze powinna Pani zadzwonić po pogotowie gdyż jest to sytuacja zagrożenia zdrowia i życia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.