Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Magdalena447

Moja orientacja seksualna

Recommended Posts

Witam, jestem kobieta i mam 20 lat. Mój problem polega na tym ze ostatnio przyznałam się rodzicom ze jestem biseksualna. Jestem w ponad 2,5 rocznym związku z kobieta i jest bardzo dobrze między nami. Gdy się jednak przyznałam rodzicom, zaczęły się straszne problemy. Począwszy od wyzywania mnie, mówienie z to obrzydliwe aż do próby „naprawienia mnie”. Ciagle powtarzanie przez mamę ze da się zmienić tylko trzeba chcieć, powtarza ze nikt nigdy mnie nie zaakceptuje. 
Zyje z nimi w domu, aktualnie studiuje. Przez pandemie zostałam zmuszona do powrotu do domu i w sumie żyje na ich utrzymaniu wiec trudno jest cokolwiek zrobić, bo jest szantaż się odetną mnie od środków do życia. 
Mama powiedziała ze pierwszym krokiem będzie odcięcie mnie od tej dziewczyny za wszelka cenę. Na moje tłumaczenia, mówienie żeby poczytali po tym, lub zaprowadzili mnie i siebie do psychologa dostaje przykre odpowiedzi i zero wykazania żeby coś zrozumieć. 
nie mam pojęcia co robic, czuje się okropnie. 
zaczynam bać się wszytskiego, prawie z łóżka nie wstaje i płacze całymi dniami. 

Edited by Magdalena447
  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, 

pisze Pani o podjęciu ważnego kroku, jakim był coming out. To ważne wydarzenie zarówno dla Pani, jak i dla rodziców. Wyobrażam sobie, że to nie było łatwe - podziwiam Pani odwagę w autentycznym wyrażaniu siebie oraz gotowość do podzielenia się tutaj swoją sytuacją. 

Prawdopodobnie to Pani wie, ale czuję, że warto to podkreślić - orientacji seksualnej nie można zmienić pod wpływem "chcenia", modlitwy, różnych alternatywnych terapii (bardzo szkodliwych!). Każda z orientacji jest okej i nie jest kwestią indywidualnego wyboru, zachcianki czy mody. Nie jest chorobą, nie jest niczyją winą. 

Coming out często wywołuje silne emocje zarówno po stronie osoby, która ujawnia swoją nieheteronormatywność, jak i po stronie osób, które są odbiorcami tej informacji. Czytam, że Pani rodzice nie przyjęli dobrze tej wiadomości, wzbudziła w nich agresywne zachowania. Niestety, ze względu na brak odpowiedniego poziomu edukacji seksualnej, negatywne stereotypy, przekonania, uprzedzenia, wiele osób spotyka się z takimi reakcjami ze strony rodziny. Oczywiście zachowania takie jak wyzywanie, szantaż, są nie do przyjęcia i nie powinny spotykać nikogo. Rozumiem, że aktualnie nie ma Pani możliwości wyprowadzki ze względu na sytuację finansową. Brak chęci do wychodzenia z łóżka, płacz, wydają się naturalnymi reakcjami w tej trudnej sytuacji. Być może pomocne będzie znalezienie czynników, które pomagają Pani w radzeniu sobie z tym - widzę, że podjęła już Pani działania chociażby opisując tutaj swoją sytuację. To mi mówi, że szuka Pani rozwiązań, jest Pani zdeterminowana i chce Pani, aby było lepiej. 

Proszę pamiętać, że nie jest Pani w tym sama. Z podobnymi trudnościami mierzy się wiele młodych osób, które miały w sobie siłę i odwagę, aby podjąć decyzję o coming oucie. Pomocy można szukać w grupach na Facebooku, organizacjach pozarządowych np. Fundacja Miłość Nie Wyklucza, Tolerado, Lambda, Kampania Przeciw Homofobii. Może Pani także poszukać wsparcia telefonicznie w ośrodkach interwencji kryzysowej, fundacji Feminoteka, Telefonie Zaufania. Proszę pamiętać, że sytuacja, w której się Pani obecnie znajduje, jest tymczasowa. Ważne, żeby w miarę możliwości zadbała Pani o siebie i swoje potrzeby. 

Trzymam kciuki i przesyłam Pani dużo zrozumienia i wsparcia. Pozdrawiam, 

Magda 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.