Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Karastr51

Problem z chłopakiem córki

Recommended Posts

Witam mam problem odnośnie mojej 13letniej córki, córka od roku ma chłopaka, jesli, można to tak nazwać, od marca tego roku zaczęły się kłopoty ponieważ jej chłopak, zaczol wydziwiać i najpierw wpadł na pomysł żeby pojechali sami nad może do miedzyzdroi, (on też ma 13 lat) następnie, żeby u niego spała, ogólnie mówiąc propozycje są takie, że ja absolutnie nie zgadzam się na takie rzeczy, córka jest bardzo spokojna 13 latka, i wiem, że jak mówię, że nie, nie ma mowy, żeby 13 latka spała u chłopaka lub jeździła sobie nad morze bez opieki to ona to przyjmie do wiadomości, ale widać, że pewnie jak bym się zgodziła to chętnie by z nim pojechała czy poszła do niego na noc, ja sobie tego nie wyobrażam ona ma dopiero 13 lat, a ten chłopak, jego matka mu pozwala na wszystko i jeszcze 13 latek będzie mnie pouczał, żebym nie przesadzała pojawił się również temat sexu z jego strony, ale widzę, że corka nie podejmuje z nim tego tematu ohhhhh. Co robić. 

Edited by Karastr51
  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, 

czytam, że obawia się Pani o swoją córkę i zależy Pani na jej bezpieczeństwie. Pomimo, że podejście mamy chłopaka jest inne, niż Pani, to potrafi sobie Pani z tym radzić - wszystkie z pomysłów ostatecznie nie zostały zrealizowane, ponieważ nie zgodziła się Pani na to. Widzę, że Pani córka szanuje Pani zdanie i jest Pani dla niej autorytetem. 

Pisze Pani, że gdyby się Pani zgadzała na pomysły np. spania u chłopaka, to córka chętnie by to zrobiła. Nic w tym dziwnego - Pani córka jest w wieku dojrzewania, w którym doświadcza się nowości, poznaje się świat, stopniowo się usamodzielnia. Ważne jest, aby w tym wszystkim mieć silną mamę, która akceptuje fakt, że jej dziecko dojrzewa, ale jednocześnie trzyma się zasad i je egzekwuje. To niełatwe zadanie :) 

Pyta Pani, co robić. Na ten moment robi Pani wszystko najlepiej, jak Pani umie i to działa. Ważne jest, aby pozostać dostępną dla córki, mieć otwartość na różne tematy - np. temat seksu, który porusza chłopak. Nie jest możliwe, aby ustrzegła Pani swoje dziecko przed wszystkimi, bardziej lub mniej rozsądnymi pomysłami, ale możliwe jest danie córce ciepła, akceptacji, wsparcia w tym wszystkim. To trudny czas nie tylko dla Pani, ale też dla Pani córki. Nawet, jeżeli wydaje się, że jest już coraz bardziej niezależna, to wciąż potrzebuje bezpiecznej przystani w domu. 

Proszę pamiętać, że nie jest Pani w tym sama - rodzice nastolatków borykają się z różnymi trudnościami, których do tej pory nie było, bo dzieci były mniejsze :) 

 

Pozdrawiam, 

Magda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.