Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Lilielle

Utrata jedynej osoby, która we mnie wierzyła - jedynej przyjaciółki

Recommended Posts

Jestem 24 letnią studentką z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (nerwicą natręctw) i depresją połączoną z samookaleczaniem. Wiele lat temu poznałam osobę, która pomogła mi wyjść z jeszcze gorszego stanu psychicznego. Wsparła mnie i poprowadziła ku normalności. Wiele się działo przez te wszystkie lata, ale udało nam się nie kłócić ani razu (mówię o prawdziwej kłótni a nie sprzeczkach). Dzisiaj jednak przez moją nieuwagę to mogło się zmienić. Jak co rano moją przyjaciółką poszła do pracy. Nie wolno jej taM korzystać z telefonu. Ja z kolei wyjechałem do innego miasta załatwiać sprawy uczelniane, ale coś poszło nie tak i byĺam zmuszona napisać do Angel (mojej przyjaciółki) zZ prośbą o podanie mi numeru do kolegi. Podała mi to, ale na końcu napisaĺa, że bardzo w tej chwili ryzykuje. To byloplo ostatnie co do mnie napisała, chociaż próbowałam się skskontaktować. Boję się, że jest wściekła bo:

a)straciĺa przeze mnie pracę lub

b)zerwała przeze mnie z chłopakiem lub

c)straciĺa innego przyjaciela przez podanie jego numeru osobie nie dozwolonej

Nie mogę jej stracić bo to będzie mój psychiczny koniec. To ostatnia osoba która we mnie wierzyła i nie uznawała mnie za dziwadło. Boję się, że zrobię sobie zbyt wielką krzywdę gdy to okaże się prawdą. Nie wiem co zrobię bez niej. 

Proszę pomóżcie radą! Co mam  zrobić? Czy da się próbować to ratować, bo boję sę, że ona nie będzie chciała mnie znać... W te chwili ypłakję sobie oczy pisząc to wyznanie. Co dalej? Co mogę zrobić aby ratować tę przyjaźń?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

mam nadzieję, że sytuacja już się wyjaśniła i, że teraz może Pani przyjrzeć się sobie dlaczego stworzyła Pani sobie tylko negatywne scenariusze. Czy któryś z nich się spełnił?

Jakie ma Pani doświadczenia do tej pory, czy często Pani myśli w negatywnych kategoriach o różnych sytuacjach i przyszłości? Jak często Pani przewidywania się spełniają a jak często wynikiem tego jest tylko Pani lęk?

To są zagadnienia, które może Pani poruszyć z psychoterapeutą żeby rozpoznać swoje schematy zachowania i myślenia, nauczyć się jak je zmienić i jak radzić sobie z lękiem co wpłynie na poprawę Pani jakości życia.

Pisze Pani o zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych, depresji i samookaleczeniach. Czy jest Pani pod opieką lekarza psychiatry?

Jeśli nie to sugeruję aby Pani zapisała się na wizytę, lekarz zaleci Pani leczenie w tym psychoterapię. Do lekarza psychiatry nie jest wymagane skierowanie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.