Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Recommended Posts

Witam, jestem 19-letnią matką. Mam partnera 21 lat. Odkąd go znam, wiem że jest nadpobudliwy, często robił później myślał, ale teraz stał się prawdziwym potworem. W tym roku zmarła jego mama. Po jej śmierci zaczął dużo pić. Tłumaczył, że nie potrafi inaczej sobie z tym poradzić. Awanturowal się, zabierał samochód i jeździł pod wpływem alkoholu do swojej byłej. Twierdził, że nigdy mnie nie zdradził i kiedy wszystko wyszło na jaw, przestal utrzymywać z kontakt. 

Na jakiś czas wszystko było w porządku. Do czasu. Nie ma pracy, pije codziennie obraża mnie, popycha, szarpie. Raz nawet mnie kopnął, bo nie chciałam dac mu dziecka, bo był pijany. Traktuje mnie jak worek treningowy. Wszyscy mówią, żebym go zostawiła. Ze uloze sobie życie z kimś innym. Jednak boję się, że zostanę sama. Nie daje już rady. Staram się, żeby nie miał się do mnie o co przyczepić. Jednak w każdym moim ruchu widzi jakieś błędy. Przestałam w siebie wierzyć, przestałam akceptować siebie. Wszystko widzę w czarnych kolorach

Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Z postu wynika, że doświadcza Pani przemocy ze strony partnera. To, co się dzieje z Panią - utrata wiary w siebie, utrata akceptacji i depresyjne myśli, jest normalną reakcją na nienormalną sytuację. Proszę zapamiętać, że to nie Pani wina, że partner zachowuje się w ten sposób. Zwrócenie się z prośbą o pomoc jest pierwszym krokiem w kierunku odzyskania zdrowia. Pani partner odreagowuje na Pani swoje frustracje, podczas, gdy Pani potrzebuje wsparcia, nie wspominając już o tym, że samo macierzyństwo wymaga mnóstwo sił, czasu i spokoju.

Co do tego, że partner widzi w każdym Pani ruchu błędy, to się nazywa kontrolowanie partnerki i stosowanie przemocy psychicznej. Jest Pani młodą osobą i mamą i całe życie przed Panią. Trudno jest samej zobaczyć mechanizmy przemocy i wyjść z dołka, gdy wszystko wokół przybiera czarne barwy. Zapraszam więc Panią do rozmowy na skype. Pozdrawiam

Ola Pastor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.