Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Merusia

Problemy z dzieckiem partnera

Recommended Posts

Witam mam 25 lat jestem najszczęśliwsza mama 3 letniej dziewczynki i posiadaczką cudownego faceta. Na tym moje szczęście sie kończy A zaczynają się schody. Mój partner posiada 10 letniego syna z poprzedniego związku. Poznaliśmy się przez chłopca. Jest bardzo grzeczny i miły może trochę nie ogarnięty. Od samego początku przypadliśmy sobie do gustu. Spędzałam z nim mnóstwo czasu. Odrabialam lekcje, chodziłam do szkoły, kupowałam wyprawki, jeździłam na wakacje itp. Spędzał ze mną 90% czasu bo jego mama była "zajęta" sobą. Kiedy zadałam w ciążę przytulał sie do mojego brzucha wybrał imię dla siostry. Wszystko było jak w bajce. Znajomi byli pod wrażeniem naszej relacji. Kiedy zbliżało sie rozwiązanie zaczęłam odczuwać w stosunku do niego niechęć. Wszystko co robił mnie draznilo. Przestałam się nim zajmować bo nie chciałam. Potem złożyło się tak że jego mama przypomniała sobie że ma dziecko i przejęła nad nim opiekę. Było to dla mnie wybawienie, że nie muszę już to oglądać. No ale niestety ciągle gdzieś się przewija. Mój partner jest cudownym tatą i chce z nim spędzać czas zabierać to do nas. Mnie każde takiego spotkanie wiele kosztuje. Mam wtedy zły humor. Krzycze na wszystkich i o wszystko. Źle sie czuje kiedy on jest. Próbuje za każdym razem się ugryźć w język zanim coś powiem, staram się być miła, ale prawdziwa ulgę odczuwam kiedy go nie ma. Nie wiem co mogłabym zrobić żeby przestać być w stosunku do niego tak negatywnie nastawiona. Szkoda mi mojego partnera bo to wspaniały człowieka który bardzo kocha swoje dzieci. Ale boję się że moje zachowanie może zniszczyć naszą rodzinę.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

najważniejsze w tej kwestii to znalezienie przyczyny takiego Pani nastawienia do chłopca. Może to Pani zrobić przyglądając się sobie, swoim myślom i emocjom kiedy Pani ma z nim kontakt. Pisze Pani o negatywnym nastawieniu i o niechęci do chłopca. Proszę się przyjrzeć jakie konkretne sytuacje, myśli, wspomnienia, zachowanie chłopca a może partnera wywołuje w Pani takie emocje. Na czym konkretnie polega Pani negatywne nastawienie i niechęć? Jakie emocje za tym stoją?

Pisze Pani o rozdrażnieniu i krzyku. Rozdrażnienie czyli złość pojawia się wtedy gdy są podważane nasze przekonania, wartości albo gdy coś nam stoi na przeszkodzie do zrealizowania celu. Jak pod tym kątem Pani widzi swoją relację z chłopcem?

Proszę się przyjrzeć relacjom całej Wasze czwórki: Pani, męża, dzieci a także Pani oczekiwaniom.

Warto by było aby te kwestie poruszyła Pani z psychologiem, który pomoże Pani przejść taki proces poznawczy i poradzić sobie z emocjami.

Konsultacja może odbyć się on-line na portalu OcalSiebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.