Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

nastka113

Lęki po zapaleniu żołądka

Recommended Posts

Jestem 20 letnia kobieta. Od roku leczę żołądek, zdiagnozowano juz zapalenie żołądka które zostało wyleczone a teraz zdiagnozowana została dyspepsja. Jest to dla mnie o tyle trudne ze czuje paniczny lek przed wymiotowaniem. Przez cała ta sytuacje boje sie napić alkoholu czy zjesc czegoś na mieście, ponieważ przez ciagle mdłości boje sie ze zwymiotuje. Przez to wszystko zaczynam bać sie wyjsć do ludzi czy przebywania w miejscach innych niż moj dom. Często zdarza mi sie płakać, ponieważ czuje bezsilność przez chorobę. Chve teraz zacza studia ale boje sie ze nie będę mogła skupić sie na niczym innym niż problemy żołądkowe. Sama juz nie wiem czy te wszystkie problemy nie są spowodowane bardziej moimi myślami i gorszym stanę psychicznym czy serio problemami z żołądkiem. Powoli mam juz tego wszystkie dość i nie wiem ile jeszcze dam radę tak pociągnąć. 

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Zapalenie żołądka może być pośrednio wywołane przez stres, wiec nakręcając się zwiększasz prawdopodobieństwo mdłości. Tak generalnie, lekarze problemy żołądkowe w pierwszej kolejności wiążą z nadmiernym stresem, w drugiej kawą, alkoholem i ostrymi przyprawami.

Znajdź sobie jakiś sposób na relaks - medytacje, gongi, healing music, komedie, co tam dla Ciebie zadziała.

Znajdź sposób na mdłości - wdychanie świeżego powietrza, sucha bułka z gorącą herbatą, głębokie wdechy, myślenie o czymś innym.

Znajdź coś co Twój żołądek toleruje np. sałatkę i jedz to jak wychodzisz. Zawsze możesz udawać, że dbasz o linie wiec nie możesz wcinać kebabów. A wypijać tylko 1 drinka, bo po drugim 'tańczysz na stole'. Wilk syty i owca cała.

Miałam zapalenie żołądka przez rok, raz na tydzień zwijałam się z bólu całą noc. Wierz mi zwijałam się calutką noc. Miałam już dość. Lekarze mówili, że udaje, bo 'objawy niejednoznaczne', 'bóle jak po traumatycznym przeżyciu' i takie tam brednie. W końcu trafiłam na mądrego lekarza. Też mówił, że to stres. Zmieniłam prace, towarzystwo, nawet nie wiem kiedy przeszło. Dziś wiem, że to był stres. Wróciłam do normalnego jedzenia. Unikam bardzo ostrych potraw i śmieciowego jedzenia, ale czysta podobno jest zdrowa dla żołądka ;) Nalewka z orzecha włoskiego czyni cuda.

Idziesz na studia wiec pewnie powodem problemów żołądkowych była matura + kawa. Masz wakacje żeby się wyluzować i wyleczyć. Wiec korzystaj. Trzymam kciuki!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.