Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Anna87

Choroba mamy a małżeństwo.

Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem 33 letnia bezdzietna mężatką z 4 letnim stażem. Na początku roku mamie z powodu choroby amputowano podudzie. Bardzo to przeżyłam i nadal przeżywam, bo w zeszłym roku trwała walka o wzrok i myślałam, że będzie już dobrze. Mama mieszka z bratem, który jest 30 paroletnim singlem. Mama czeka jeszcze na protezę. Brat studiuje 2 kierunki. W tygodniu się nią zajmuje brat. Tzn robi obiad śniadanie, zakupy. Oświadczył, że nie będzie się zajmował mama w weekendy, bo ma studia i jest zmęczony. Jeżdżę w weekendy bez noclegu, bo to ok 7 km. Czasem w tyg też jeżdżę, żeby wyjść na spacer, do lekarza, brat nie chodzi na spacery z mamą. Mąż uważa, że za często jeżdżę, daje się wykorzystywać, ze powinnam zająć się swoim życiem, a to nie jest łatwe gdy ukochana mama, przyjaciółka staje się "kaleką". Mąż co drugi weekend jeździ do rodziców i babci. Brat i mama mają pretensje, że nic nie pomagam, a mąż, że za bardzo się angażuje, a ja już nie mam siły do tej ciągłej walki między nimi. I uciekłam bym od nich. Dodatkowo mam problemy w pracy. Wszystko na raz. Proszę o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

@Anna87

przede wszystkim powinna Pani postępować w zgodzie ze sobą i odpowiedzieć sobie na pytanie co Pani chce zrobić dla mamy, przez jaki czas, na jakich zasadach. Kolejne ważne pytanie jakie Pani może sobie zadać to czy Pani czuje się wykorzystywana przez mamę i brata?

W takich sytuacjach nie da się zadowolić wszystkich. Jeśli opieka nad mamą jest dla Pani ważna może Pani porozmawiać z mężem, że będzie to Pani robiła przez określony czas. Warto też wysłuchać męża, dlaczego on uważa, że Pani za bardzo się angażuje i co to oznacza dla niego i dla Waszego związku.

Wtedy będzie Pani mogła określić swoje priorytety i podzielić swój czas pomiędzy różne obszary życia.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.