Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Przed rozowdem


Recommended Posts

Mam 43 lata, dwójkę dzieci i jeszcze żonę. Jakieś 1.5 roku temu przeprowadziliśmy się do innej mieściny z powodu śmierci teścia. Żona stwierdziła że musi się zająć matką i zostajemy na miejscu, ja miałem pomoc przy gospodarce. Od samego początku jakoś przestało grać między nami. Ja się wkurzałem bo żona zrobiła się zimna i niedostępna, mama wszystko komentowała i ustalała z córką a rodzina stanęła w tym bałaganie po stronie żony. Po roku zostałem poproszony przez żonę żebym się wyprowadził. Próbuje ją od tego czasu namówić do chociaż rozmowy ale dowiaduje się za każdym razem ze ja tylko wkurzam i cokolwiek robię to tylko to jej zdenerwowanie potęguje. Teraz doszła do etapu że chce złożyć pozew rozwodowy, była już u adwokata i ma wszystko gotowe. Ja już nic napisać nie mogę ani nic zrobić. Jestem w miejscu w którym się zagubiłem. Tęsknię za nią i za dziećmi, żona nie chce rozmawiać a ja już nie wiem czy mogę cokolwiek zrobić. Co człowiek powinien robić jak mu się cały świat wali a on próbuje poskładać go do kupy, choć dociera do niego że druga strona ani nie ma na to ochoty ani nie widzi że popełniła błędy a wytyka Tobie tylko twoje ??? 

Link to comment
Share on other sites

Witaj Piotrze mam bardzo podobną sytuacje do Twojej

Jest ciężko i to momentami bardzo ale trzeba być dobrej wiary mi np pomagają wizyty u psychologów oraz teraz przekonanie że żyłem w toksycznym związku z toksyczną teściową i jej całą rodziną

Trzymaj się i głowa do góry

Link to comment
Share on other sites

@Piotrus43

opisuje Pan sytuację, że po przeprowadzce do domu teściów "coś przestało grać" między Panem a żoną. Obecnie żona przygotowuje pozew rozwodowy, nie mieszkacie Państwo razem. Czy mógłby Pan więcej napisać o Państwa związku? Co się działo pomiędzy Wami? Jak wyglądała Państwa relacja przed przeprowadzką? Co Pan rozumie przez miejsce w "którym się Pan zagubił" i jakie błędy obu stron ma Pan na myśli. Dlaczego żona nie chce z Panem rozmawiać? Na jakie Pana zachowanie żona reaguje irytacją?

Bez, przynajmniej tych informacji trudno jest mi się odnieść do Pana sytuacji.

Rozumiem, że Pan dąży do odbudowy relacji i napotyka Pan mur ze strony żony. Być może udałoby się Panu przekonać żonę do podjęcia terapii par podczas, której moglibyście Państwo porozmawiać ze sobą w obecności psychologa, który czuwał by nad tym abyście Państwo czuli się bezpiecznie i odnaleźli podwaliny Waszego związku.

Pozdrawiam,

Katarzyna

.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.