Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Magda37

Toksyczna przyjsciolka

Recommended Posts

Witam, nie wiem jak poradzić sobie z coraz bardziej uciążliwą dla mnie relacją z bliską koleżanką, pewnie obiektywnie rzecz biorąc przyjaciółką. Poznałysmy się 5 lat temu w pracy, w międzyczasie zostawił ją facet, kiedy była w 7 miesiącu ciąży z drugim dzieckiem. Było mi jej szkoda, odwiedzałam, zapraszalam, przynosiłam jedzenie, bo była bez pieniędzy (finalnie kupiła samochód za £4000, okazało się ze aż tak biedna nie jest...). Ale nie zazdrościłam jej, po prostu widziałam, ze nawet jej teście są zaskoczeni obrotem sytuacji. Z czasem znajomość była coraz bardziej regularna. To znaczy jeśli nie widziałyśmy się 3 razy w tygodniu, to było dla niej zbyt mało, była zazdrosna o kontakty z innymi znajomymi, znacząco milczała, gdy coś nie szło według jej planu, czyli planu kolejnego spotkania. I tak do dziś. W międzyczasie wrócił do mnie mój partner, który ma na nią alergie, choć obydwoje sobie pomogli w ważnych dla nich kwestiach. On zrobił jej remont domu, ona sprzedała mu na korzystnych warunkach samochód (tak, ten...), choć bardzo tego nie chciałam.

Jej starsze 6 letnie dziecko, ma wady chromosomalnych, jest inne niż zdrowe dzieci, młodszy syn jest 4 latkiem, potrzebującym wrażeń. Ona wiecznie wpada na pomysł, ze może kiedy gdzies wyjeżdżam, to mogę go zabrać, choć mój 6 letni syn, partner i również ja nie wybieramy się na urlop, żeby opiekować się jej dzieckiem, taka prawda. Ludzie jej unikają, własny brat, choć mieszka niedaleko zerwał kontakt, zwalając to na depresje. Teściowa widzę, ze ma jej serdecznie dosyć, ma konflikty z ludźmi, niektórzy po prostu urywają znajomość. Ja nie umiem. Denerwuje się każdą jej wiadomością, chęcią spotkania, kolejnym fochem, złym dniem, nieszczęściem z powodu całych dni z dziećmi... Jutro znowu chce się spotkać, potem są jej urodziny, które najlepiej, żebym jej zorganizowała, potem wyjeżdżam i w sumie jak to fajnie mam, bo ona nie ma z kim i do kogo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.