Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Witam mam 28 lat i mam dwójkę małych dzieci 6  tygodniowa i prawie dwuletnią córkę. Mój problem polega na uzależnieniu. Mieszkałam z facetem uzależnionym od narkotyków nie mogłam sobie z nim poradzić więc pojechalam z córką w ciąży do rodziców. Przeprowadziłam się bo zależy mi na naszej rodzinie i nie chciałam żeby nasze dziecko patrzalo jak tata się niszczy bo nie wiedziałam że pójdzie się leczyć. Poszedł się leczyć i stara sie. A rodzicami się rozczarowałam bo myślałam że przestali pić i ranić słownie. Ale okazało się że nie. Jestem bardzo rozdarta w nie wiem co robić czy wyprowadzić się od rodziców i odciąć się, zająć się partnerem i jego uzależnieniem. Czy zostanie na miejscu i walczęnie o rodzicow. Dodam że chce być z partnerem i on widzi swoje uzależnienie a rodzice nie widzą. A jak mówię rodzicom o terapii to jestem najgłupsza czarna owca. Co robić w takiej sytuacji. 

Link to comment
Share on other sites

Odsunąć ich od siebie to jedyne wyjście. Osoba uzależniona żeruje na tym i myśli tylko o sobie i nałogu! Miałem tego dobitny przykład kiedy mama chorowała, żadnej pomocy. To ludzie kompletnie oderwani od rzeczywistości.

A poszukać zdrowszych relacji które będą coś wnosić i budować wartości, dawać nadzieję na lepsze jutro ;)

Wiem że to żadna rada w tym wszystkim, ale jak chcesz zadbać o siebie i dzieci nie ma innego wyjścia. Pytanie jest tylko takie: na ile odsuniesz ich od siebie i na co pozwolisz...

Link to comment
Share on other sites

@olamik Pani partner jest uzależniony, wziął za to odpowiedzialność, podjął decyzję o zmianie i poddał się terapii. Rodzice jak rozumiem, również mają świadomość, że mogą podjąć leczenie. Nie podjęli takiej decyzji. Nie wiem jak Pani rozumie walkę o rodziców, ale najlepsze dla nich wyjście to terapia.

Być może, nawet pomimo Pani starań nie podejmą decyzji o leczeniu.

To co Pani może zrobić to zgłosić rodziców do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która mieści się przy Urzędzie Miasta/Gminy. Być może nadzór komisji zmieni ich myślenie o piciu alkoholu.

Jednak najważniejsze jest to aby Pani zadbała o siebie. Partner podjął leczenie i stara się tak jak Pani napisała. Pani powinna zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień i porozmawiać z terapeutą o współuzależnieniu, zapisać się do grupy terapeutycznej dla osób współuzależnionych po to aby dowiedzieć się jak najwięcej o uzależnieniu oraz o tym jak przede wszystkim dbać o siebie i realizować swoje potrzeby.

Do Poradni nie potrzebuje Pani skierowania, wystarczy zadzwonić i zapisać się na wizytę.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.