Jump to content
  • psycholog-online-skype-20222.jpg

Wizja smierci


Lili00
 Share

Recommended Posts

Jestem mam czwórki dzieci. 6 lat temu pochowałam 5 dziecko wczesniaka. Mam syna który ma problemy zdrowotne. Nie tak dawno miał mieć zabieg ale przez problemy z krwią bo ma problemy z krzepliwościa. Przez lęka do syna mam grupie wyobrażenia ze on mi umiera przychodzą mnie myśli że go stracę. Gdy zaczynam onim myśleć zaczynam płakać. Nie wiem dlaczego widzę mojego syna jak umiera przez ten strach zaczyna mnie w klatce piersiowej kuc. Boję się że przez moje manię mogę zapeszyć. Proszę o pomoc czemu się tak dzieje.. 

Link to comment
Share on other sites

@Lili00

przeżyłaś śmierć jednego dziecka, teraz doświadczasz silnego stresu z powodu problemów zdrowotnych kolejnego dziecka. Lęk o zdrowie i życie nasze oraz naszych najbliższych osób jest jednym z najsilniejszych lęków i największą siłą napędową, która określa wiele naszych działań. Wbrew pozorom, ten lęk jest ważnym i potrzebnym uczuciem, bo gdybyśmy się niczego nie bali, to zapewne robilibyśmy masę rzeczy, których konsekwencje mogłyby być nieodwracalne. Pewien poziom lęku ma zatem dla nas ważną funkcję ochronną. Jednakże przeżywanie lęku w sposób stały, intensywny, bardzo wyrazisty jest czymś niepokojącym. Wszystkie przykre odczucia, jak bolesne bicie serca, kłucie w klatce, ściskanie w gardle, zawroty głowy, bezsenność lub przykre sny i myśli, które pojawiają się bez udziału naszej woli i przynoszą cierpienie, warto omówić ze specjalistą. Długotrwałe przeżywanie stresu i lęku nie jest dobre dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Warto podjąć pracę z psychologiem, być może okresowo z psychiatrą, po to, żeby pozbyć się nieprzyjemnego napięcia, przepracować trudne myśli i poczuć się lepiej.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.