Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Chyba jest ze mną coraz gorzej


1928
 Share

Recommended Posts

Witam.

Od jakiegoś czasu mam jakiś problem (w sumie chyba od zawsze) jestem bardzo nieśmiałą osobą i nie lubię za dużo mówić, wogóle nie umiem rozmawiać z ludźmi. Mam 21 lat. 

Mam zaniżoną samoocenę, oceniam siebie najgorzej jak tylko się da. Nie mam siły, a raczej ochoty  żeby cokolwiek robić. Leżę i nic nie robię przez całe dnie, wyjątkiem jest czas kiedy chodzę do pracy (albo jak mama mnie o coś poprosi). W pracy   staram się udawać że wszytko jest w porządku. Bardzo lubię wręcz kocham ciszę i spokój kiedy ktoś albo coś mi ją zakłóca bardzo szybko idę deneruję (czasami staje się agresywny wobec tego co to zakłóciło).

Od dłuższego czasu myślę że warto by było żebym umarł no co komu po mnie.Myślałem że ważyło się ułoży, bo poznałem dziewczynę i było w miarę dobrze przez kilka miesięcy, ale portem się rozstaliśmy i wszytko się nasiliło. Samotność, pustka, stałem się obojętny na innych. Prawie z nikim się nie odzywam, robię to kiedy absolutnie muszę. Przed rodziną udaję że jest wszytko w porządku. 

Od rozstania dużo częściej  zacząłem myśleć że dobrze by było kiedy bym zginął, że wreszcie by się to wszytko skończyło. Wiem że to tylko myśli, ale jakoś nie mogę ich powstrzymać. 

Już na prawdę nie wiem co mam robić. Może kontakt innymi osobami by pomógł ale ja nie umiem go nawiązać. Nie wiem jak mam zacząć głupią rozmowę, a jak już zacznę nie wiem co dalej. Więc tak o to moje starania spełzają na niczym. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@1928

te wszystkie rzeczy, które opisałeś, są czymś nad czym można pracować w terapii. Terapia poznawczo- behawioralna pozwala zmienić ograniczające przekonania, zastąpić je bardziej realnymi i adaptacyjnymi po to, aby czuć się lepiej i móc podejmować aktywności, któe dają radość. W tym wypadku- nawiązywanie większej ilosci relacji, utrzymywanie kontaktów z ludzmi, prowadzenie życia towarzyskiego i pełną akceptację siebie.

Zachęcam do rozmowy z psychologiem, który pomoze Ci pozbyć się ograniczających przekonań i nawyków, oraz nabrać pewności siebie i zadowolenia z życia

Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.