Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Floolelka

Coraz częstsze myśli samobójcze

Recommended Posts

Nie wiem co robić. Ostatnimi czasy mój nastrój ulega coraz to większym wahaniom. A to za sprawą nagromadzenia się wielu problemów, niepowodzeń, czy stresów. Nie radzę sobie z tym co ostatnio przynosi mi życie, tracę motywację i wiarę, że to może ulec poprawie. Czeka mnie teraz masa wyzwań i decyzji, a ja czuję się bardzo mocno zagubiona. Co zauważają osoby w moim otoczeniu, niestety nikt z nich nawet nie próbuje nawet ze mną o tym porozmawiać. Czuję się pozostawiona sama sobie. Nie potrafię określić dokąd zmierzam i czego tak naprawdę pragnę. Poznałam ostatnio chłopaka, można nawet powiedzieć, że się zakochałam. To aktualnie jedyny pozytywny aspekt mojego życia, ale mimo to wywołuje on również sporo trudności. Zwłaszcza w kontaktach z moją mamą. I chociaż mam póki co powodzenie w miłości, to nie czuję się szczęśliwa. Wszystko inne to przyćmiewa. Ciągle się boje i drżę na samą myśl o przyszłości. Jestem ostatnio nadzwyczaj płaczliwa, a do mojej głowy nagminnie napływają myśli samobójcze. Czuję, że wszystkich zawodzę, nie spełniam oczekiwań innych, ale i swoich. Czuję potworną niemoc, nie potrafię teraz nic dobrze zrobić. Mam wrażenie, że przegrałam życie. Chyba już mnie nic dobrego nie czeka, wyłącznie kolejne rozczarowania. Mam ochotę to zakończyć albo jakoś uciec od mojego życia...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

W sytuacji gdy doświadcza Pani myśli samobójczych proszę przede wszystkim zadbać o swoje bezpieczeństwo i zadzwonić pod numer 112 aby uzyskać pomoc.

Pisze Pani o tym, że dostrzega Pani u siebie wahania nastroju, które być może spowodowane są nagromadzeniem się trudnych wydarzeń. To może wpływać na Pani myślenie o sobie i swoim życiu, o sytuacjach, których Pani doświadcza na co dzień i o przyszłości. Jeśli obniżony nastrój i negatywne myślenie utrzymuje się u Pani dłużej niż dwa - trzy tygodnie istnieje podejrzenie epizodu depresji. Powinna Pani jak najszybciej umówić się na wizytę do lekarza psychiatry. Taka wizyta nie wymaga skierowania, obecnie poradnie zdrowia psychicznego umożliwiają wizyty telefoniczne lub on-line, jeśli lekarz zaleci farmakoterapię receptę otrzyma Pani również on-line

Proszę również aby Pani udała się do lekarza endokrynologa w celu zbadania hormonów tarczycy. Zaburzenia tarczycy również powodują obniżenie nastroju i amotywację.

Proszę niech Pani zadba o siebie i sięgnie po dostępną pomoc.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.