Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Zwiazek, dziecko I teściowa


Recommended Posts

Witam. Jestem 25 letnia kobieta. Mam 15 miesięczne dziecko i jestem w 5 miesiącu ciąży. Mieszkam w domu z mężem i tesciowa. 

Moj problem polega na nie dogadywaniu sie z tesciowa... ponieważ wszystko musi być tak jak ona chce i jeśli coś jest inaczej to się obraża. Rozmowa z nia absolutnie nie wchodzi w grę... bo na każdym kroku sie odwraca i wychodzi. I zawsze dzwoni po swoim rodzeństwie i sie żali ze ona chce dobrze. Robi obiady (i tyle) a ja ciągle jestem zła... a nie widzi całej otoczki dlaczego jestem zla( nie okazuje tego krzykiem - po prostu wole juz teraz nic nie mówić bo i tak to nic nie daje)

A Zła na nią jestem dlatego ze na każdym możliwym kroku mówi mi co mam robić... ile mężowi sosu do obiadu nałożyć, jaka kawe mu zrobic (a jestesmy juz 3 lata po ślubie) kiedy mam iść do toalety ( bo ona widziała ze dawno bylam a ona chodzi co chwilke) co i jak mojemu dziecku mam dawac do picia i jedzenia bo ona (40 lat temu) dawala inaczej.  Wszystko na kazdym kroku krytykuje i na wszystko narzeka... jak zrobię placka to jeszcze nie sprobuje a juz mówi że to "muł " i ze ona takich nie je. Jak jej wnuki przyjdą a planek jest gotowy a mnie nie ma w domu to mówi dzieciom ze nie może im go dac bo ja będę krzyczec ( a nigdy nie krzyczałam ani nie zabraniałam nikomu nic jesc itp.. zwłaszcza dzieciom . ) Jak obiad zrobie to ona zawsze przed samym podaniem obiadu je cos innego byle by mojego nie zjesc.. bo już jest bardzo glodna ze nie wytrzyma do obiadu. A obiad mamy zawsze o stałej porze jak maz wraca z pracy.

Najgorsze w tym wszystkim ze przy moim mężu ona jest inna... idzie do pokoju położyć się i mało co się odzywa...  a jeśli już dojdzie do rozmowy z moim mężem na ten temat to on wszystko zwala na mnie ze ja to sobie wymyślam albo robie problem z niczego... przez co ostatnio malo co rozmawiamy ze sobą... 

Nie wiem jak mam z nimi rozmawiać i jak się zachowywać... czuje się jak wróg w tym domu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.