Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Eyvah

Ratunku, jestem bardzo agresywna. I do tego zazdrosna

Recommended Posts

Dzień dobry.

Mam 28 lat i jestem, można powiedzieć, spełnionym człowiekiem. Mam wszystko czego mi potrzeba do szczęścia na aktualnym etapie życia i dlatego nie rozumiem z czego może wynikac mój problem.

Strasznie denerwują mnie znajomi. Ich wady denerwują mnie tak, że prędzej czy później każdemu z nich mówię cos nieprzyjemnego i pogarszają się nasze relacje. To zwykle dotyczy znajomych którzy są w jakiejś relacji zależnej ode mnie, są blisko lub czegoś potrzebują.  czasem mówię o nich rzeczy tak agresywne, że później sama nie wierzę, że mogłabym tak o nich pomyśleć. Czasem robię awantury o nic, gdy np. partner się ociąga z wykonaniem prostych czynności. Nie panuję nad agresją nie mając żadnego poważniejszego problemu. W kilka sekund potrafię się tak wk****ć że o mało nie wylatuję w kosmos z tej złości. Agresja nigdy nie przejawia się fizycznie, ale werbalnie wychodzą ze mnie okropne rzeczy, których, choć przynoszą mi krótkotrwałą ulgę wstydzę się już po chwili i jest mi tak głupio ze nie jestem w stanie przeprosić.

 

Jestem też potwornie marudna i narzekam na partnera. męczę się z tym, nie pomaga mi wyładowanie energii sportem, dzienniki wdzięczności, czytanie artykułów psychologicznych. nie zmniejsza to agresji, jaką odczuwam. Boję się że w końcu bliscy uznają mnie za niezrównoważoną i przestaną się odzywać.

Do tego wkrótce jadę na kilkudniowe wesele z narzeczonym. Boję się, że wymsknie mi się coś co zepsuje mu ten wyjazd. Boję się też - bo będzie tam się przewijać dość sporo ludzi - że w bezpośrednim kontakcie pozna kogoś, kto mu się spodoba i będzie sympatyczny, albo chociaż mniej agresywny, niż ja. Nie mam pomysłu jak sobie z tym poradzić.

Edited by Eyvah
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.