Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Plazm

Problem bycia mężczyzną i niechęć do życia

Recommended Posts

Witam, mam 25lat gdy byłem jeszcze dzieckiem ojciec wyjechał za granicę i miałem bardzo ograniczony z nim kontakt. Przyjeżdżał kilka razy w roku i jedynie co robił to pił i leżał i nic nie robił. Po iluś latach rodzice się rozstali bo i tak ojca nie było i miał na wszystko wywalone. Teraz dalej jest za granicą pracuję, ale cały czas pije i zachowuje się jak menel. Nie da się z nim rozmawiać bo nie ogarnia już życia. Ale chodzi o to, że nie miałem przez to żadnych wzorców męskich. Jestem zniewieściały. Pracuję, żyję z dnia na dzień. Nic nie chcę mi się robić najchętniej bym leżał i nic nie robił, ale to też jest męczące. Nie mam na nic chęci, boję się podejmować decyzję, zawszę się pytam o zgodę, sam nie podejmuję. Nie mam swojego zdania. Nie umiem rozmawiać jak jestem z ludźmi, przeważnie słucham co inni mówią. Nie układam zdań tylko zadaję pytania. Nie robię nic jeśli, ktoś czegoś nie chce, sam się nie domyślę, żeby coś zrobić. W sumie to nie mam żadnych znajomych, prócz 1 kolegi z dzieciństwa, który ma też swoje problemy. aktualnie nie mam żadnych pasji tylko leżę i marnuje czas w internecie na telefonie. Wcześniej lubiłem grać w gry, teraz nie mam na nie ochoty i nie gram, nie oglądam też telewizji i filmów, a jeśli coś to bardzo rzadko na nettflix. zawsze myślę, że już się nie opłaca czegoś zaczynać, nie chce mi się chodzić do sklepów, nie chce mi się robić jedzenia. I często nawet nudzi mnie rzucie tego jedzenia. Przeważnie zamawiam jedzenie z restauracji. Jestem osoba raczej szczupła co też mi przeszkadza. Wcześniej uprawiałem sport, ćwiczenia z własną masa ciała. Bardzo mi się to podobało ale przestałem to robić, a gdy próbuje do tego wrócić za chwile mam znów jakiegoś doła i nic nie robię, podoba mi się też gra na pianinie, ale też nie potrafię się oddać pasjom. Nie piję alkoholu, ani nie palę. Mam też problemy na tle relacji z byłą dziewczyną, z którą mam dziecko. Ale póki co to chciałbym pierw zacząć naprawiać się od siebie. Nie jestem w stanie udać się do psychologa, dlatego chciałbym aby ktoś mi pomógł tutaj, dlatego tutaj jestem. Pozdrawiam

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry, 

czytam, że Pana relacje z ojcem nie były najlepsze i jego brak wiąże Pan ze swoimi aktualnymi trudnościami. Faktycznie brak "męskich" wzorców może stanowić utrudnienie dla mężczyzn we wczesnej dorosłości. 

Pisze Pan, że aktualnie musi Pan sobie radzić z brakiem energii, chęci, spontaniczności, decyzyjności, motywacji do działania. Rozumiem, że chciałby Pan zauważyć u siebie energiczność, więcej chęci do życia i działania. Czytam też o wątku rozwojowym - potrzebuje Pan pasji, zainteresowań, powrócenia do czynności, które dają Panu radość, np. ćwiczenia, gra na pianinie. Wyobrażam sobie, że ma Pan aktualnie ciężki czas. Być może pomocne będzie odpowiedzenie na pytanie, co Panu teraz daje siłę do radzenia sobie? Skąd wziął Pan energię do sięgnięcia po pomoc tutaj na forum? 

Z Pana wypowiedzi wnioskuję, że miał Pan takie okresy w życiu, kiedy było lepiej. Takie dobre czasy mogą zawierać w sobie wskazówki - co takiego Pan robił inaczej, że wtedy było dobrze? Jakie Pana umiejętności, cechy pomogły np. w regularnym ćwiczeniu? Jak Pan to robił? Co/kto w tym pomagało/pomagał? Być może użyteczne będzie przeanalizowanie tych momentów, kiedy radzi sobie Pan lepiej. Co Pan wtedy robi, myśli, czuje innego? To, że potrafił Pan zaangażować się w ćwiczenia czy grę na pianinie, może świadczyć o tym, że umie Pan być systematyczny, wykazywać się kreatywnością, i pewnie jeszcze o wielu rzeczach, które są Pana mocnymi stronami - proszę ich poszukać :)

Proszę też pamiętać, że posiadanie w życiu gorszych i lepszych dni, okresów, jest normalne. Zmiany są nieuniknione i nie ma nic złego w tym, że ma Pan teraz doła. Potrafił już Pan wielokrotnie zadbać o większy poziom szczęścia, energii, motywacji - to znaczy, że Pan to umie, jest to możliwe i osiągalne. Może warto z wyrozumiałością dla siebie pomyśleć o tym, co na ten moment może Pan zrobić, chociaż jeden mały krok, który przybliży Pana do pożądanej zmiany. 

Pisze Pan, że nie może się Pan udać do psychologa - być może forma online byłaby bardziej dostępna na ten moment. Można także sięgnąć po pomoc w ośrodkach interwencji kryzysowej czy telefonie zaufania. 

Pozdrawiam,

Magda

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.