Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Pomoc dla brata


Recommended Posts

Witam. Z moim bratem jest ewidentny problem. Był problematycznym nastolatkiem dorosłym też. Nie jest w stanie sam funkcjonować zależny od mamy, nie poradzi se choć myślę że to lenistwo. Ponadto nie radzi se z nerwami, niesamowicie podatny na krytykę, zdanie innych, bardzo słomiany zapał, opowiadanie o planach których nie realizuje, jednego dnia smutny innego lepszy nastrój, nieporadny ale myślę że z lenistwa. Co mogę zrobić żeby go naprostować? Proszę o jakakolwiek pomoc. Bardzo prosze

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

Przedstawił Pan dosyć ogólny obraz brata i na tej podstawie trudno mi udzielić Panu odpowiedzi. Bardzo proszę o informację ile brat ma lat, jak wygląda jego sytuacja rodzinna, czy leczy się na jakieś choroby somatyczne lub psychiczne, czy przyjmuje jakieś środki zmieniające świadomość. Co Pan ma na myśli pisząc, że brat był problematycznym nastolatkiem oraz co oznacza, że jest zależny od mamy? Pod jakim względem? I dlaczego chciałby Pan go "naprostować"?

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Ma 36 lat mieszka z mama z którą często się kłóci, utrzymuje go nie ma żony/dziewczyny, strasznie źle relacje że zmarłym ojcem, odcina się od reszty rodziny pod pretekstem "bo ona powiedziała..." nie ma chorob, w młodości uciekał z domu kilka razy w okresie 4 lat i ćpał, był znany ma policji. Napisałem naprostować bo widzę go tylko w więzieniu lub na dworcu jeśli nikt się nim nie zajmie choć z drugiej strony myślę że nie chce mu się ruszać głowa. Idzie zawsze na łatwiznę 

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem, że brat został zdiagnozowany jako uzależniony skoro był w ośrodku. Marihuana a właściwie substancja uzależniająca THC wpływa na osobowość i psychikę człowieka. Najczęściej dochodzi do problemów z pamięcią, koncentracją, rozwiązywaniem problemów, podejmowaniem decyzji. Długotrwałe stosowanie powoduje zespół amotywacyjny czyli zobojętnienie, apatię a także urojenia. Z kolei objawy odstawienne to: drażliwość, nadpobudliwość, problemy ze snem czy lęk.

Brat przede wszystkim powinien skorzystać z terapii uzależnień aby następnie konstruktywnie zająć się swoim życiem.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.