Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

fdsaasdf

Całkowite odcięcie się od rodziny

Recommended Posts

Witam, niedługo będę mieć 20 lat, zbliża się czas studiów. Moi rodzice od zawsze byli toksyczni - awantury, groźby, wyzwiska, a nawet zdrady są codziennością. Jedynym ratunkiem jaki widzę dla siebie to całkowite odcięcie się od tych ludzi. Niebawem będę miał okazję wynieść się do akademika i postarać się ułożyć życie na nowo, i bardzo chciałbym to zrobić, jednak na przeszkodzie stoi mój młodszy brat. Serce mi się kraja na samą myśl zostawienia go samego w tym całym syfie, bo jestem jedyną osobą która jest dla niego jakimkolwiek oparciem. Od kilku lat za wszelką cenę próbuję przemówić rodzicom do rozsądku, że ich pseudo-związek nie ma sensu i aby wzięli rozwód (jestem przekonany, że to rozwiązałoby większość problemów), ale dla nich liczą się tylko wspólne rzeczy materialne i po prostu dosłownie, jak twierdzą "nie chce im się" zaczynać życia od nowa, nawet kosztem zdrowia psychicznego własnych dzieci. Co mogę zrobić, aby uratować siebie i brata?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

to bardzo ważne, że znalazł Pan dla siebie rozwiązanie i chce Pan realizować własne plany co do swojego rozwoju i przyszłości. Dbając o siebie zadba Pan też o brata. Może nie będzie Pan z nim na co dzień i bezpośrednio ale może go Pan wspierać również na odległość, rozmawiając z nim przez telefon czy komunikatory.

Swoim zachowaniem, realizując własne plany da Pan mu przykład, że on może w przyszłości postąpić podobnie i zyskać niezależność. Dzięki temu być może będzie miał motywację do tego aby osiągać swoje cele i do nich dążyć niezależnie od sytuacji w domu.

To oczywiście do rozważenia przez Pana.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.