Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Jak rozmawiać


Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie tego jak rozmawiać z dziećmi.

Otóż pokrótce sprawa wygląda tak, znajomi trafili do aresztu, trójka ich dzieci (syn 12 lat, córka 5 lat i syn 4 lata) zostali umieszczeni w rodzinie zastępczej, mam kontakt z najstarszym synem, jestem chrzestną jego siostry, znam rodzinę dobrze a z całą trójką dzieci mam dobry kontakt. 

Okazało się również, że u młodszego chłopca wykryto autyzm.

Na dniach mam spotkać się z nimi, nie wiem jak rozmawiać, co powiedzieć, czy mówić "nie martw się, będzie dobrze" - wiem, że ich rodzice długo będą w więzieniu, zostaną pozbawieni praw rodzicielskich... dla mnie to trudna sytuacja a co dopiero dla dzieci. Proszę o pomoc jak rozmawiać, jak prowadzić taką trudną rozmowę, najstarszy chłopak wie że są w więzieniu, że szybko ich nie zobaczą ale nie wiem jak dodać mu otuchy, siły by psychicznie podtrzymać na duchu, by był spokojniejszy i silny dla siebie i rodzeństwa ale nie tylko silny na pokaz bo musi dla nich być silny, chcę by wiedział, że ten smutek, żal, niezrozumienie a nawet złość jest dla mnie zrozumiałe jednak powinien "zająć się" sobą, przywyknąć do nowej nieznanej sytuacji, oswoić się z nią by lepiej móc to przejść.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.