Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Cześć! Jestem 20 letnią studentką. Od 6 lat jestem w związku z chłopakiem. 3 lata temu wszystko zaczęło się psuć. Mój chłopak zaczął szukać sobie „koleżanek”, okłamywał mnie, pisał im, że ze mną zerwie, że nie wie dlaczego musi ze mną być itp. W październiku 2019, gdy szliśmy ma studia zostawił mnie i zaczął związek z inną dziewczyną, w mieście, w którym studiuje. Po pol roku prosił żebym dała mu szansę więc to zrobiłam. Tamta dziewczyna go zdradziła. I sytuacja zaczyna się powtarzać. Okazało się, że znow z nią pisze. 
Mam dość tego, wykańcza mnie to emocjonalnie, ale nie wiem jak się wyrwać. Aktualnie przebywam w domu, w małej miejscowości, gdzie oboje mieszkamy. Będę tu conajmniej do października, co oznacza, że będę blisko niego. Za każdym razem, gdy chce to zakończyć, myśle, że zostanę sama i znowu zaczynam z nim rozmawiać. (Mieszkam sama, rodzice pracują za granicą). Co mogę zrobić żeby przerwać tę chorą sytuację i się z tego uwolnić? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

być może kluczowe jest tu Pani przeświadczenie - "zostanę sama". Warto się temu przyjrzeć, dlaczego nie myśli Pani w kategoriach "poznam kogoś"? Proszę się zastanowić czy w ten sposób sama, swoim myśleniem nie blokuje Pani sobie szans na nową relację.

Proszę też szczerze przeanalizować swoje uczucia do partnera. Co Pani do niego czuje?

Kiedy kogoś poznajemy i zaczynamy związek to z tą osobą wiążemy przyjemne uczucia. Naturalnie dążymy do szczęścia i zadowolenia więc chcemy jak najwięcej przebywać z tą osobą aby czerpać radość. Nawet gdy zauważymy, że ta osoba zachowuje się nie fair w stosunku do nas to próbujemy to jakoś sobie wytłumaczyć bo obietnica szczęścia jest bardzo silna i tłumi nieprzyjemne uczucia.

Warto się zastanowić ile razy chce Pani dać szansę chłopakowi a nie sobie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.