Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Potrafie tylko rozśmieszać ludzi


Hmh19m
 Share

Recommended Posts

*wybrałem tę kategorie bo sprawa utrudnia mi również nawiązywanie głębszych relacji, ale ogranicza mnie to w relacjach ze wszystkimi ludźmi, jeśli Admin ma lepszy pomysł odnośnie kategorii to prosze o przeniesienie:)*

Mam problem, do pewnego momentu w życiu byłem wyrzutkiem, kiedy nadarzyła się okazja (przeprowadzka na północ Polski, nowy start) postanowiłem to zmienić, wydaje mi sie, że mam poczucie humoru trafiające do wielu ludzi więc zostałem "śmieszkiem"... Pomogło mi to na chwile, faktycznie ludzie zaczeli mnie lubić ale lubili mnie tylko za to, że było ze mną wesoło, nie miałem prawdziwych przyjaciół. Taktyka którą obrałem w dłuższej perspektywnie przyniosła mi dramatyczne skutki - ja nie potrafie rozmawiać z ludźmi, potrafie ich tylko rozśmieszać. Rozmowa w grupie kiedy ktoś zacznie jakiś temat jeszcze mi jakoś idzie, natomiast rozmawianie w cztery oczy sprawia mi gigantyczne problemy. Z niektorymi ludźmi nie potrafie rozmawiać wcale, z innymi z dużym dyskomfortem. Zawsze kiedy staram sie poprowadzić normalną rozmowę mam wrażenie, że druga strona ma mnie za nudziarza, ratuje się wtedy jakimś żartem i tak cały czas. Nie mam przez to prawdziwych przyjaciół, mamy swoją paczkę (9 osób) ale nawet w trakcie spotkań czy wyjazdów czuje się samotny. W wiem, że gdybym nie potrafił ich rozśmieszyć to prawdopodobnie byśmy się razem nie trzymali, bo nic więcej nie potrafiłbym im zaoferować. Kiedy próbuje zacząć od zera jakąś znajomość a tylko wyczuje, że druga strona może być choć odrobine znudzona rozmową zaczynam ją rozśmieszać... Ten śmieszny ja to nawet nie jest prawdziwy ja. Nie potrafie już zdjąć tej maski śmieszności.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.