Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Brak chęci do wszystkiego


natalia_natalia
 Share

Recommended Posts

Witam :) jestem tu ponieważ czuję że jest coraz gorzej. Wszystko zaczęło się w marcu, chociaż z perspektywy czasu widzę, że trwało to już długo a ja po prostu byłam ślepa. Mianowicie po kolejnej soczystej kłótni z męże poraz kolejny usłyszałam dziw...,ty suk.., jak coś nie pasuje to pakuj się i wyp.., tak też właśnie zrobiłam. Po 2 dniach pojawił się u mnie pod domem. Wtedy zaczęłam chyba mięknąć wiadomo, a bo że dziecko musi mieć rodzinę, a bo przyniósł kwiaty itp. Zabrał syna na weekend do siebie. Wieczorem dostałam telefon że mamy możliwość wyprowadzki prawie 300 km od miejsca zamieszkania "nowe zycie" kiedy nie chciałam przystać na to, powiedział że zabiera syna i jedzie, więc wyjścia nie miałam. Od 3 miesięcy siedzę z synem w domu, nie mam tu nikogo, zaczynają się pretensje ze jeżdżę do swojej rodziny, pokazał swoje "prawdziwe ja" bo wie że nie mam tu nikogo do kogo mogła bym uciec, ciągle pretensje, ciągle wbijanie szpilek, głupie komentarze i wiele innych rzeczy. Jestem wyprana dzięki niemu z uczuć, od 3 miesięcy jestem uwięziona sama ze sobą i swoimi emocjami jestem zmęczona fizycznie i psychicznie ale dla niego jak zawsze "wymyślam" kiedy z nim o tym rozmawiam i twierdzi że czas "odciąć pępowinę" kiedy mówię że czuję się samotna tu bez nikogo. Zdecydowałam się na rozwód, i tu zaczynaja się schody, bo strach przed nieznanym i tym co będzie wręcz mnie paraliżuje, a z drugiej strony czuję że jeżeli tu zostanę będzie coraz gorzej ze mną. Czy odpowie mi ktoś co jest dobre? Zostać dla dobra dziecka czy zribic krok dla dobra siebie? Proszę o jakąś radę. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

pisze Pani o "kolejnej kłótni" czyli rozumiem, że takie sytuacje się powtarzają. Jeżeli mąż jest agresywny słownie to być może dopuszcza się przemocy psychicznej wobec Pani.

Proszę skontaktować się z Niebieską Linią, gdzie będzie Pani mogła opisać swoją sytuację i uzyskać wsparcie specjalistów. http://www.niebieskalinia.info/.

Jeśli chodzi o Pani lęk przed nieznanym to jest to naturalne, że obawiamy się zmiany. Dobrze by było gdyby porozmawiała Pani z psychologiem o tym jak sobie poradzić z lękiem i dostrzec to, że nie jest Pani bezradna i ma Pani zasoby aby poradzić sobie w życiu.

To pomoże Pani podjąć samej, w pełni przemyślaną decyzję co do przyszłości swojej i dziecka.

Niech Pani zadba o siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.