Jump to content
Nom

Czy powinnam się rozwieść ?

Recommended Posts

Witam, mam pytanie odnośnie mojego związku. Żyje w związku małżeńskim od 7 lat. Nie bardzo chce się rozpisywać nt mojego związku . Jedynie co próbuje sobie sama wyjaśnić , czy wyzwiska kierowane pod moim adresem są potencjalnym powodem do rozwodu ? Jest to dość dziwnie sformułowane pytanie. Problem jest taki, ze mąż wyzywa mnie od k*rew, idiotek, debilek pod wpływem gniewu ; czy to powinno zapalic u mnie czerwone światło i powinnam odejść ? Nie jestem pewna, czy to jest coś co można zaakceptować i wybaczyć. Mój mąż jest bardzo czuły i ciepły . Ale jak wpadnie w gniew to nie jest w stanie kontrolować swojego gniewu . Wrzeszczy bardzo głośno , rzuca rzeczami po ścianach , popycha mnie . Nie bije, ale zdarza się , ze szarpnie. Złapie za sweter i popchnie , wyzywając przy tym od k*rew. Moje pytanie jest , czy to już podchodzi pod patologie czy tez to jest coś co wydarza się w każdym domu?  Na codzień jesteśmy namiętna para . Dużo pocałunków i pieszczot . Ale conajmniej raz na 2 tygodnie musi być kłótnia . Czasem bywa okres , ze kłótnia jest co drugi dzień . Ja już nie wiem co robić . Gdy się kłócimy , to owszem - ja także krzyczę w złości , ale nigdy jego  nie obrażam. Nie wyzywam itp. Natomiast on nie panuje nad słowami . On jest tez nerwowy . Łatwo można wyprowadzić go z równowagi . Czasem czuje niepokój tylko widząc , ze jest w zlym nastroju . Jakbym miała określić jego jednym słowem , to nazwałabym go „choleryk” . Jego druga strona jest bardzo ciepła i kochająca . Co powinnam zrobić ? Ja po prostu nie wiem, czy to jest patologia , czy to jest jeszcze ok  w związku . 

Link to comment
Share on other sites

Poważnie pytasz? A czy to jest obraz związku jakiego chcesz, czy chciałabyś aby twoja córka była w takim związku albo twój syn tak traktował kobiety? Nigdy nie jest ok wyzywanie innych.

Rozmawiałaś o tym z partnerem? Mówi, że to się już nie zdarzy, że to się zmieni,czy właśnie że jest "cholerykiem"? Każdy ze zwrotów to puste słowa,jeżeli za nimi nie idzie plan. Co zrobi aby to już się nie zdarzyło? Co podejmie,żeby to się zmieniło? Jeżeli jest wybuchowy,to jak znajdzie akceptowane formy wyrzutów swoich emocji?

Link to comment
Share on other sites

@Nom

wyzwiska, szarpanie, krzyk, popychanie to są zachowania agresywne. Podchodzą pod przemoc psychiczną i fizyczną. A to jako takie jest karalne. Możesz skontaktować się ogólnopolskim pogotowiem dla ofiar przemocy w rodzinie gdzie uzyskasz więcej informacji i wsparcie specjalistów w tym prawników http://www.niebieskalinia.org/ogolnopolskie-pogotowie-dla-ofiar-przemocy

Mąż nie panuje nad swoimi emocjami: złością i gniewem ale to nie znaczy, że ma je rozładować na Tobie, Każdy jest odpowiedzialny za swoje emocje i może nauczyć się sobie z nimi radzić w konstruktywny sposób nie wyrządzając przy tym nikomu krzywdy - choleryk też.

Ty natomiast powinnaś zadbać o siebie i nie zgadzać się na to aby Ciebie tak traktował. Możesz postawić mu granice np. powtarzając "nie masz prawa do mnie tak się odzywać". Jeśli mąż nie będzie chciał się zmienić i agresja będzie trwała lub narastała to zastanów się nad swoją przyszłością w tym związku.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.