Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Rozstanie po dwóch latach


Recommended Posts

Witam serdecznie,

Mam 22 lata i 3 miesiące temu rozstała się ze mną dziewczyna po dwóch latach związku. Ona ma 20 lat. Byliśmy szczęśliwi ale jakieś pół roku przed zakończeniem się związku zaczęło się coś psuć między nami. Miałem wrażenie że coraz mniej jej na mnie zależy. Mało rozmawialiśmy, prawie wcale ze sobą nie pisaliśmy, Ona nie wybiegała wcale w przyszłość biorąc pod uwagę mojej osoby. Mam wrażenie że dla niej ważniejsi byli znajomi i telefon niż Ja. Kiedy np. pytałem czy się widzimy za dwa dni Ona mówiła " nie wiem " " zobaczę co będzie za dwa dni ". A gdy jej znajomi pytali o jakieś spotkanie nie ważne kiedy to odrazu podejmowała decyzję. Nie miała ochoty wychodzić ze mną na kolacje czy jakieś inne rozrywki. Jeździliśmy tylko i wyłącznie do kina. Siedzieliśmy w domu i oglądaliśmy filmy przytuleni do Siebie. Po tym jak ze mną zerwała zablokowała mnie na wszystkich portalach. Jak rozstała się za swoim byłym to tego nie zrobiła i poprostu miała go gdzieś. Ja nic nie pisałem do niej, nie komentowałem ani nie lajkowałem jej postów. Chyba zrobiła to aby nie widzieć tego co ja robię bo powiedziała ze nie chce nic ukryć gdy jej o to zapytałem. Pół roku przed końcem związku bliska jej osoba zachorowała i zmarła na początku tego roku. To bardzo nią wstrząsnęło. Ma bardzo trudną sytuację rodzinna gdyż jej rodzice lubią alkohol i jej mama bardzo źle ją traktowała podczas gdy wypiła "codziennie". Te wszystkie wydarzenia przed tak długi okres zniszczyły jej psychikę. Nie miała na nic siły i ja to rozumiałem. Czepiałem się tylko tego że nie okazuje mi wystarczająco dużo uczuć i nie dostrzegam tego że jej na mnie zależy. Może głupio robiłem. Ale wspierałem, starałem się Ją wspierać. Do ostatniego dnia naszego związku mówiła że mnie kocha. Wierzyłem w to i nadal wierzę. Teraz gdy Ją o to pytałem powiedziała tylko że nie kocha mnie tak jak powinna. Czyli jak ? Dodam że przez ostatni miesiąc gdy potrzebowała więcej czasu na własne przemyślenia nie dawałem jej spokoju, nie szanowałem jej decyzji że zobaczymy się za np. za tydzień bo bardzo chciałem ją zobaczyć. Wtedy poprostu przyjeżdżałem do niej do domu i ją to denerwowało bo nie uszanowałem tego co chciała. Czyli chwili spokoju. 

Łączyło nas bardzo wielkie uczucie i Ja nie potrafię sobie poradzić ze stratą tego wszystkiego. Nie potrafię uwierzyć że mnie nie kocha. Choć widac że jej nie zależy bo nawet nie spyta o mnie mojej siostry z którą pracuje. Nie wiem jak mam zapomnieć o tym. Ciężko mi uwierzyć teraz w cokolwiek i komukolwiek po tym jak przed tyle czasu mówiła mi tyle słów na temat swoich uczuć do mnie. Jak mam zapomnieć skoro codziennie od trzech miesięcy myślę o niej i poprostu tęsknie. I nie wiem jak po tym wszystkim można mieć gdzieś drugą osobe której tak wiele mówiła. Chce zapomnieć i nie wiem jak bo wszystko mi o niej przypomina i o czasach jak byliśmy razem. Każda para, samotnie oglądany film gdy jej nie ma obok. Brak wiadomości na dobranoc.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.