Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

strapiona11

Czy jest szansa na naprawę skończonego już związku?

Recommended Posts

Mam 20 lat. Jestem kobietą.

Ostatnio zakończył się mój prawie 2 letni związek i chciałam zapytać czy jest jeszcze szansa na to żeby znów się wszystko między nami ułożyło. Długo przed związkiem byliśmy bardzo dobrymi przyjaciółmi i trzymaliśmy się wszyscy w niewielkiej paczce. Miedzy mną a A. w pewnym momencie zaiskrzyło. Nasz związek od początku był bardzo udany, oboje byliśmy szczęśliwi, otwarci na siebie, wspieraliśmy się, a między nami było głębokie uczucie. Po lekko ponad roku zaczęło się psuć, myślę, że z mojej winy. Zaczęłam się czepiać, zwracać uwagę A. czego NIE robi, gdy on robił dla mnie wiele innych rzeczy. Kilka razy się rozstawaliśmy na kilka dni, ale później wracaliśmy do siebie i walczyliśmy razem. Na początku tego roku zaczęło nam się znów układać, zmieniłam trochę podejście zaczęłam go bardziej doceniać, mówiłam ciągle, że go kocham, że jest wspaniały. Według mnie wychodziliśmy na prostą jednak nie wiedziałam, że zaczęłam go tłamsić ogromem swoich uczuć. W pewnym momencie poddał się stwierdził, że nie widzi tego, że między nami nie jest już dobrze i dopiero wtedy dowiedziałam się, że wszystko co robiłam z myślą żeby on czuł się przy mnie jak najlepiej tylko go odpychało. Stwierdził, że jeszcze jakieś uczucie do mnie jest, ale znika, a jemu będzie lepiej samemu. Gdy wszystko sobie przemyślałam dałam mu propozycję spróbowania znowu, ale tym razem żebyśmy mówili sobie wzajemnie co nam nie pasuje i razem to wszystko naprawiali. Obiecał przemyśleć, ale po tygodniu odezwał się mówiąc że nie widzi już sensu i odpowiadając na moje pytanie stwierdził, że już mnie nie kocha. Ja nie potrafię sobie tak łatwo odpuścić mimo, że nie był idealny, ale chciałabym nadal pracować nad tym związkiem. Na razie sobie odpuściłam, mamy normalny kontakt, bo nadal trzymamy się całą paczką znajomych i spotykamy, wtedy między nami jest okej. Zbliżają się wakacje, wspólne wypady, więcej spotkań. Czy to możliwe, że nie naciskając na niego on zakocha się we mnie tak jak 2 lata wcześniej czy już wszystko jest przekreślone? Dodam tylko, że on ma problemy z emocjami i uczuciami i jest tego świadomy (Możliwe problemy hormonalne, które będzie badał). 

Ciężko pogodzić mi się z tą myślą, ponieważ nadal darzę go ogromnym uczuciem. Chciałabym żeby dał nam jeszcze szansę, bo jestem w stanie nadal o nas walczyć. 

Edited by strapiona11
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.