Jump to content
apephel

Pochwica

Recommended Posts

Dobry wieczór,
Po zauważeniu u siebie niepokojących objawów, wgłębieniu się w internet i komentarze innych kobiet, podejrzewam u siebie od dłuższego czasu pochwicę. Już w wieku ~15 lat, przy próbie włożenia tampona, czułam jedynie ból, pieczenie i stres. Nie wiem jak przełamać lęk u siebie i pozbyć się dolegliwości, która uniemożliwia mi włożenie do siebie nawet tampona. Nie przypominam sobie przeszłości z przykrymi sytuacjami seksualnymi, lub też wychowania w patologicznych warunkach. Niestety brakuje mi roku do 18, dlatego też nie mam możliwości iść do ginekologa sama czy psychoterapeuty, a z rodzicami też możliwości chwilowo nie mam. Z moim partnerem podczas prób stosunku dopochwowego widzę, że się lekko stresuję i spinam, jednak on mnie doskonale rozumie, nie naciska, jest dla mnie najlepszym co mnie spotkało - dlatego też wykluczam możliwość, że to przez złą osobę. Obecnie jestem w stanie włożyć do siebie maksymalnie małego palca (ok. 5 cm), co i tak jest sporym uciskiem i czuję jak ciasno jest

Zwracam się z prośbą o przydatne rady, jak mogłabym siłą woli i umysłu zniwelować dolegliwość, która mnie męczy, mimo że wiem, że to seksualność jest zakorzeniona głęboko w psychice. Byłabym ogromnie wdzięczna, gdybym otrzymała informacje, w którym kierunku iść, aby ''wyluzować'', przestać brać to tak poważnie, aż w końcu pozbyć się pochwicy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.