Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Mam problemy ze sobą i wszyscy cierpią koło mnie


deltavirus
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Jestem 46 letnim mężczyzną. Mieszkam za granicą i mój problem to nerwy, czesto agresja słona i nieradzenie sobie samemu ze sobą.

Trace przez to wszystko i wszystkich. Jestem po przejsciach. W Polsce mam córke która za mną tęskni i nie widziałem jej od ponad pół roku. Dzwonie do niej prawie codziennie ale to nie to co przytulenie i zabawa na żywo. Nie wiem kiedy uda mi sie pojechac do kraju.

Tu gdzie mieszkam mam partnerkę którą bardzo pokochałem, świata poza nią nie widze. Jestemy ponad rok ze sobą i ja zniszczyłem cały związek bo o byle co wybuchałem i robiłem awantury o byle co. Byłem nerwowy, brakowało przez pandemie pieniędzy bo nie było pracy, ona robiła wszystko by było ok a ja mimo tego kłóciłem sie z nia nadal, robiąc głupie sceny zazdrości pomimo ze jestem jej pewien ze chce być ze mną. 
Szukam pilnej pomocy bym sie zmienił i pokazał jej ze jestem jej wart i ze da mi jeszcze szanse na wspolne bycie bo sam nie dam rady juz teraz byc. Ona tez ma probemy ze zdrowiem po operacji i wspieram ją jak moge. W tej sytuacji jaka teraz jest nie wiele mogę jej pomóc. Błagam o pomoc bo nie umiem życ samemu zwłaszcza za granicą, bez nikogo. To jest straszne, boje sie następnego dnia. Do Polski tez nie mam gdzie wracac bo nie mam nic i nikogo poza kilkuletnią córeczką. 
Dodam ze nie mam nałogów - nie pije i nie pale. 

Link to comment
Share on other sites

Dodam jeszcze bo nie udało mi sie wyedytować tekstu że jestem normalnym facetem bez nałogów, nie piłem, nie paliłem, nie brałem używek, całe życie pracowałem i zawsze byłem sobą. Od jakiegoś czasu po rozstaniu z matką dziecka zacząłem mieć problemy z nerwami, głową i psychiką, nie radze sobie w sytuacjach stresowych i boje się bardzo zostac sam, bez bliskiej osoby.

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

w ostatnim czasie przeżył Pan kilka trudnych wydarzeń: rozstanie, pobyt za granicą, obawę o stabilność finansową, ograniczenia wynikające z pandemii, chorobę partnerki i tęsknotę za córką. To wszystko może być dla Pana obciążające i powodujące napięcie emocjonalne i stres.

Nie radząc sobie z tymi emocjami reaguje Pan nerwowo lub lękiem. Zazdrość też może wywodzić się z lęku przed utratą bliskiej osoby.

Konsultacja na forum jest tylko doraźna ale może Pan podjąć kilka działań aby radzić sobie z emocjami.

1. urealnić sobie sytuację czyli wyodrębnić różne sfery swego życia np. praca, relacje z partnerką, relacje z córką, relacje z rodziną, zdrowie, znajomi - wszystko co dla Pana jest ważne. Proszę się potem przyjrzeć każdemu z tych obszarów i ocenić w skali od 1 do 10 poziom satysfakcji. Może są obszary z których jest Pan zadowolony? Potem proszę zastanowić się jaki ma Pan wpływ na sytuację w innych obszarach. Co Pan może zrobić aby lepiej w nich funkcjonować.

2. Pisze Pan o lęku przed kolejnym dniem - proszę się zastanowić czego konkretnie się Pan obawia. Jak Pan znajdzie konkretny powód to proszę sobie zadać pytanie "na ile to ma szansę się wydarzyć" i "czy mam wpływ aby to się nie wydarzyło".

Najlepiej gdyby Pan takie ćwiczenia omówił z psychologiem, który pomoże Panu nauczyć się radzić sobie z napięciem, złością i lękiem, zatrzymywać natrętne negatywne myśli, zaakceptować to na co nie ma Pan wpływu i podjąć działanie w tych obszarach, w których ma Pan wpływ.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.