Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Rozdarta sosna

Obecny związek a była kobieta

Recommended Posts

Dzień dobry! 

Spotykam się z pewnym problemem, z którym nie umiem sobie poradzić. Mam 18 lat. Dwa lata temu byłem w związku z dziewczyną, która była inna ode mnie - ja jestem raczej spokojniejszy, ona lubi się bawić, ma silne poglądy etc. (ale mieliśmy te same zainteresowania, ubieraliśmy się prawie tak samo) Weszliśmy w związek, ona go zerwała po 2.5 miesiąca. Trochę się do tego przyczyniłem na pewno, nie miałem doświadczenia w związkach, nie wiedziałem jak się zachowuje, często się kłóciliśmy, były nerwy. Po rozstaniu przez dwa tygodnie płakałem prawie cały dzień. Próbowałem ją namówić do powrotu, do spróbowania jescze raz, pisałem do niej listy miłosne, spotykałem się z nią, jeździłem z nią na zawody (uprawiała wiele sportów), ale zakończyło się to fiaskiem.

Postanowiłem zablokować ją na wszystkich portalach i mediach społecznościowych. Chciałem tak spróbować zapomnieć o niej. 

1.5 roku temu wszedłem w nowy związek z kobietą zupełnie inna i jestem z nią po dziś dzień. Problem jest jednak trochę inny: codziennie praktycznie śni mi się moja była w różnych sytuacjach - od wspólnego spędzania czasu, kiedy świetnie się dogadujemy po wyznawanie sobie miłości w różny sposób. Moja obecna dziewczyna nie śni mi się tak nigdy. Z nią świetnie się dogadujemy, jesteśmy bardzo podobni, mamy zwykle takie samo zdanie, choć mamy różne zainteresowania. Jednak mam wrażenie, że coś chce mi podsunąć, że chciałbym wrócić bardzo do byłej - tak rozczytuję te sny. Zaczynam się coraz częściej zastanawiać, czy taki związek ma sens - uważam, że nie jestem fair dla mojej partnerki. Mam też takie wrażenie, że to nie jest tak intensywne, jak poprzedni związek. Tam byłem znacznie bardziej zaangażowany emocjonalnie.

Dodam jeszcze, że po zerwaniu z tamtą dziewczyną popadłem w pracoholizm i zakupoholizm. 

Co uważacie Państwo o tej sytuacji? Z góry dziękuję za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Snami się nie sugeruj, to nie jest tak, że one są prorocze. Wydaje mi się, ze kwestia jest taka, ze ciągle myślisz o tej byłej i przez to sam sobie nie dajesz o niej zapomnieć (a co za tym idzie-masz z nią sny, bo o tym ciągle myślisz). Ucinaj te myśli jak tylko zauważysz, ze Cię najdą. Ciesz się nowa dziewczyną, kieruj swoje myśli na nią, odetnij się od wszystkiego co przypomina ci o byłej dziewczynie.

Z tego co wynika Twoja była dziewczyna była twoim przeciwieństwem, co zapewne cię pociągało i fascynowało, tyle że bądźmy szczerzy-na dłuższą metę raczej by się to nie udało. Ta dziewczyna jest bardziej podobna do Ciebie, przez co może się wydawać ci "nudniejsza". 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.