Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg


Kwolf
 Share

Recommended Posts

Witam

Mężczyzna Lat 26 Od 7 lat zatrudniony w tym samym zakładzie pracy ( umowa na stałe ).

Z moim problem zmagam , się odkąd pamiętam z tą różnicą ze za czasów szkolnych nie był on dla mnie tak bardzo odczuwalny. Mianowicie na co dzień w życiu wyglądam na pełna Energi osobę która każdemu z mila chęcią pomoże . Faktem jest, że lubię pomagać rozwiązywać kogoś problemy czy to dobra rada, wysłuchaniem kogoś, podzieleniem sie swoja opinia na jakiś temat czy po prostu fizycznie . Zazwyczaj z pozytywnym skutkiem . Problem pojawia się umnie gdy te same rady których udzielam komuś mam zastosować na sobie . Wtedy najmniejszy problem staje sie dla mnie przeszkoda nie do przejścia . Często słyszę od rodziców, że mając swoje juz lata jedyne co potrafię to żyć z dnia na dzień bez ambicji bez planów na przyszłość itp. i że czas najwyższy z tym cos zrobić . Najgorsze jest to że ja to wszystko wiem. Tylko nie potrafię zrobić tego kroku naprzód by coś zmienić zaraz dopada mnie bezsilność, której towarzyszą mysli : odpuść sobie,poco się męczyć, i tak ci nie wyjdzie, poco coś zmieniać teraz jest mi wygodnie . Czasami, gdy problemy mnie już zaczynały przytłaczać a złośc do samego siebie wciąż narastała . Pojawiała się myśl, że może łatwiej będzie zakończyć te bezsensowne życie bez planów na przyszłość, ale równie szybko również ulatniała się z mojej głowy . Co wydaje mi się dziwne, że ulotnienie tej myśli za każdym razem nie jest spowodowane lękiem przed śmiercią a uświadomieniem sobie, że tym czynem przysporzę dużo smutku, cierpienia i problemów dla moich najbliższych .
Pytanie ; Czy istnieje jakiś sposób, który pomoże mi w jakiś  zrobić ten krok naprzód ? Czy niestety pozostaje mi walka z samym sobą ?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

pisze Pan, że nie potrafi Pan zrobić kroku naprzód by coś zmienić. Czy ma Pan konkretne cele co chciałby Pan zmienić i co tą zmianą osiągnąć?

Jeśli ma Pan konkretny cel to można wtedy się zastanowić w czym tkwi problem aby go osiągnąć. Może Pan spojrzeć czy ten cel jest realny, satysfakcjonujący, interesujący dla Pana, czy wie Pan do kiedy chciałby go Pan osiągnąć i skąd będzie Pan wiedział, że go Pan osiągnął.

Mając taki cel można przystąpić do planowania realizacji. Zobaczyć czego Panu brakuje aby go osiągnąć, gdzie to zdobyć i jakie kroki może Pan podjąć aby go osiągnąć oraz co może Panu w tym przeszkodzić.

Wtedy już konkretnie można się zastanowić co utrudnia Panu podjęcie działania i jak sobie z tym poradzić.

Natomiast gdyby myśli samobójcze się nasilały proszę zadzwonić na numer 112 pod którym uzyska Pan pomoc.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.