Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Marta35

Agresja słowna i fizyczna

Recommended Posts

Doszłam do ściany, nie wiem co mam dalej zrobić. Co bym nie zrobiła ktoś będzie cierpiał.  Od dawna doświadczam przemocy psychicznej. Moj mąż nadużywa alkoholu i marihuany i ciągle szydzi ze wszystkiego co robię. Tracę już nad sobą kontrolę. Dzisiaj po kolejnej fali agresji nie wytrzymałam i rzuciłam się na niego i go podrapałam na oczach dziecka... Nie wiem jak mam sobie poradzić, nie mam nikogo z kim mogę o tym szczerze porozmawiać. Boję się, że rozstanie źle wpłynie na synka. Jednocześnie wiem, że niczego dobrego się nie nauczy patrząc i słuchając tego jak do siebie mówimy...

Link to comment
Share on other sites

Witaj Marto.

Po pierwsze to maz ktory naduzywa alkoholu i narkotykow to nienajlepiej brzmi...czasem bywa tak ze tkwiac w nieszczesliwym zwiazku dla dobra dziecka tak naprawde robimy mu krzywde. Dziecko patrzy na Was i sie uczy. Uczy sie sposobu rozmawiania z kobietami, radzenia sobie z trudnosciami, okazywania uczuc. Pytanie czy w sytuacji w ktorej jestes uczysz dziecka dobrych czy zlych rzeczy? Czy tkwiac na sile w zwiazku "dla dobra dziecka" nie wychowasz tym samym alkoholika, mizogina, a moze lobuza ktory bedzie chcial problemy rozwiazywac piescia? Tego nie wiesz. Pytanie czy warto probowac zeby sie przekonac? Jesli Twoj maz z Ciebie szydzi to trwajac przy nim nie zmienisz zbyt wiele - jesli oczywiscie rozmowy na ten temat Wam nie pomogly. Bo i dlaczego mialby sie zmieniac skoro osoba ktorej nie szanuje sobie na to pozwala? - nie mowie ze tak jest ale on moze tak myslec. Poki Ty nie zaczniesz walczyc o szacunek dla siebie to on Ci go nie da. Poki bedziesz godzic sie na takie traktowanie to sie ono nie zmieni. Zawalcz o siebie, odzyskaj swoja sile i poczucie wartosci. Stan twardo na nogach. Jesli trzeba bedzie w ostatecznosci odejdz. Byc moze on wtedy sie osota a moze pokaze ze nigdy by sie nic nie zmienilo. 

Mozliwe ze odchodzac od niego dasz swojemu dziecku lepsze perspektywy rozwoju niz jesli mialoby sie wychowywac w domu z pewna patologia. (Nie bojmy sie tego slowa - ono nie sprowadza sie tylko do wiecznie pijanych rodzicow bijacych swoje dzieci ale do wielu aspektow).

 

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

@Marta35

przede wszystkim bardzo dobrze, że szuka Pani dla siebie pomocy na zewnątrz. Może ją Pani uzyskać też w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy Domowej http://www.niebieskalinia.info/

Przemoc psychiczna jako przemoc jest karalna. Jeśli mąż jest dodatkowo pod wpływem alkoholu i narkotyków w obecności nieletniego dziecka powinna Pani wezwać policję i wystąpić o założenie partnerowi Niebieskiej Karty.

Pani najważniejszym obowiązkiem wobec siebie i dziecka jest zadbanie o siebie i o swoje bezpieczeństwo też pod względem emocjonalnym. Mąż powinien zgłosić się do poradni leczenia uzależnień, a jeśli nie chce to może Pani skontaktować się z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy urzędzie miasta lub gminy, gdzie uzyska Pani pomoc prawną a mąż będzie nakłaniany do podjęcia terapii.

Aby zadbać o siebie powinna Pani zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień żeby dowiedzieć się jak najwięcej o mechanizmach uzależnienia, w tym przemocy ale też współuzależnienia. Spotkanie z terapeutą i terapia są dostępne za darmo. Od terapeuty otrzyma Pani wsparcie gdy Pani będzie podejmowała decyzje odnośnie swojej relacji z mężem i swojej przyszłości.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.