Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Wyolbrzymiam, czy faktycznie coś mi jest?


Rzelek
 Share

Recommended Posts

Witam, mam 21 lat. Od ponad 4 lat zmagam się z "napadami depresji", tak to nazywam. Objawia się to obniżeniem nastroju, zmęczeniem zarówno psychicznym jak i fizycznym, otępieniem, chęcią płaczu, bezsennością lub nadmierną sennością oraz pesymistycznymi myślami. Najgorsze są dla mnie myśli, są samokrytyczne, zaczynam wyrzucać sobie wszystkie błędy, kompleksy, obwiniam się o najmniej istotne rzeczy. Wystarczy wtedy że ktoś spojrzy na mnie krzywo albo powie coś nieistotnego co normalnie by mnie nie dotknęło a sprawia to, że przez następne kilka godzin mam ochotę tylko leżeć zwinięta w kłębek.

Miałam epizody okaleczania. Nacinalam swoją skórę za każdym razem gdy czułam "pustkę" lub natłok myśli. Byłam przekonana że tylko to może to przerwać.

Od około roku doszły lęki i napady paniki. Stałam się czuła na wszelkie dźwięki, potrafię przed snem nasłuchiwać czy nic się nie dzieje, a każdy nieznany mi dźwięk sprawia że zaczynam panikować i sprawdzać cały dom żeby dowiedzieć się czy wszystko okej. Boję się o swoich najbliższych. Staram się kontrolować czy nic im nie jest, czy nic im nie grozi.

Często w nocy miewam napady paniki, moje serce szybko bije, pocę się, nie mogę zebrać i uspokoić myśli, nie mogę złapać oddechu.

Wielu z moich bliskich twierdzi że nic mi nie jest, że każdy ma złe dni i kiepsko śpi.

Stąd moje pytanie. Czy mam się czym martwić, czy powinnam udać się do specjalisty? A jeżeli tak, nak mam uświadomić swoich bliskich ?

Z góry dziękuję za przeczytanie i odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.