Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Salbatica

Poczucie niesprawiedliwości

Recommended Posts

Mam 19 lat w tym roku, po wakacjach idę na studia, mam chłopaka w tym samym wieku od 9 miesięcy. Jest on moim pierwszym partnerem, wszystko co pierwsze miałam z nim, on jednak miał już 3 dziewczyny, z jedną ma "świetne wspomnienie" pierwszego pocałunku, z drugą pierwszy seks, z trzecią dalej trzyma kontakt. Mój problem polega na tym, że odkąd o tym wszystkim wiem nie potrafię sobie poradzić z uczuciem, nie wiem, pewnej niesprawiedliwości, że nie odkrywaliśmy tego wszystkiego razem, że on ma już tyle doświadczenia, że miał świetny pierwszy pocałunek, który wspomina, a ten który miał ze mną (będący moim pierwszym) zupełnie zepsuł, niespodziewanie po kilku godzinach znajomości mnie pocałował i wtedy też byłam bardzo zdenerwowana na niego. Mam oto duży żal do niego. Próbuję jak mogę, by nie myśleć o tym i o pierwszym seksie, o tym, że nie mamy tych wspomnień wspólnych (jako tych co się zapamiętuje). Sprawdzałam wiele stron i wypowiedzi ludzi i ja dobrze wiem, że nie powinno być to dla mnie ważne, ale to nie zmienia faktu, że regularnie popadam w stany wielkiego zamyślenia i płakania, co tydzień/dwa na jeden/dwa dni. To myślenie, zamartwianie i płakanie mnie wymęczą.

Link to comment
Share on other sites

Toż tak miałam w swojej młodości, gdy dopiero poznawałam bliżej chłopaków. Te myślenie o idealnym pocałunku, o idealnym seksie i o tym że będę z tym pierwszym do końca życia.  To się rzadko sprawdza niestety. Rożne są przypadki w życiu, nie zawsze coś pierwszego jest warte wspomnienia. Czasami jest nawet fajnie odkrywać coś nowego z chłopakiem, które już pewne doświadczenie ma 😉 Zwłaszcza w temacie seksu. Nie wiem czy tak naprawdę byś chciała zapamiętać wasz pierwszy raz jakbyście oboje byli totalnie zieleni ( uwierz, na pewno mało by przyjemne było :D )

22 minuty temu, Salbatica napisał:

on jednak miał już 3 dziewczyny, z jedną ma "świetne wspomnienie" pierwszego pocałunku, z drugą pierwszy seks, z trzecią dalej trzyma kontakt.

Pytanie czemu z nimi zerwał, skoro tak cieple o nich się wypowiada? Dlaczego z ostatnią dalej utrzymuje kontakt? Jak często? Może dla niego coś jeszcze znaczy?

24 minuty temu, Salbatica napisał:

po kilku godzinach znajomości mnie pocałował i wtedy też byłam bardzo zdenerwowana na niego. Mam oto duży żal do niego.

Oj niepotrzebnie, kiedyś się będziecie z tego śmiać. 😉 Teraz wasze pocałunki na pewno są lepsze :) Nie skupiaj się na tym z przeszłości tylko na teraźniejszości, teraz na pewno lubisz jak cię całuje.  Będziecie mieć inne wspomnienia wspólne, na pocałunkach, seksie świat się nie kończy - nie tędy droga :)

27 minut temu, Salbatica napisał:

Sprawdzałam wiele stron i wypowiedzi ludzi i ja dobrze wiem, że nie powinno być to dla mnie ważne, ale to nie zmienia faktu, że regularnie popadam w stany wielkiego zamyślenia i płakania, co tydzień/dwa na jeden/dwa dni. To myślenie, zamartwianie i płakanie mnie wymęczą.

Jak sama czytałaś nie powinno być to dla ciebie ważne, porozmawiaj o tym z jakąś swoją przyjaciółką, niech cię chociaż wysłucha :) Przede wszystkim powiedz o swoich zmartwieniach swojemu chłopakowi, jak jest wyrozumiały na pewno cie pocieszy, doda otuchy i zrozumie. Na pewno nie zdaje sobie sprawy, że ciągle płaczesz. Nie chciałby, żebyś po każdej z nim randce popadała w taki nastrój i chodziła przygnębiona. Za niedługo nawet makijaż nie przykryje oznak wypłakanych oczu :P

Pogadaj z nim o tym co cię gnębi, jakie masz myśli, musicie być ze sobą maksymalnie szczerzy, tylko na tej podstawie zbudujecie poważny i pełen oparcia związek :)

  • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.