Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Depresja?


Kamilakt
 Share

Recommended Posts

Witam mam 26 lat od pół roku jestem mamą. Jako mama jestem bardzo szczęśliwa. Od ok miesiąca mam problem z lękiem przed przemijaniem, że mój czas dobiegnie końca czuję z tego powodu smutek, wszystko wydaje się być bez sensu. Chyba przestaję cieszyć się z życia.  Mam tak zazwyczaj , gdy mam czas na chwile przemyślenia. Mieszkam w innym kraju, życie tutaj nie podoba mi się , nie widziałam się dawno z rodziną. Żyję tu z narzyczonym, który nie jest najlepszą osoba do pocieszania raczej czuje się przy nim źle ponieważ szybko się denerwuje i czasami powie parę nie miłych słów . Czy to początek depresji ? Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

opisuje Pani obniżony nastrój, poczucie smutku i przemijania a być może i osamotnienia.

Pisze Pani też o różnych obszarach swojego życia, które mogły na to wpłynąć: życie w innym kraju, brak wsparcia od narzeczonego, niemożność spotkania się z rodziną (w realu). Jest jednak sfera Pani życia z której czerpie Pani szczęście czyli macierzyństwo. Może są jeszcze inne obszary Pani życia, które są dla Pani satysfakcjonujące?

Czy może Pani uzyskać wsparcie od znajomych i rodziny np. on-line?

Być może jest to czasowe obniżenie nastroju, które wynika ze zmian hormonalnych związanych z ciążą i porodem.

Jeśli Pani zaobserwuje, że obniżony nastrój się utrzymuje w kolejnych 2-3 tygodniach proszę się zwrócić do lekarza, który postawi rozpoznanie i zadecyduje o ewentualnym leczeniu w tym psychoterapii.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Niestety obawiam się , że dopóki nie otworzą się granice i nie zniosą kwarantanny nie przylecę do Polski, a to wiąże się z dalszym złym nastrojem. Dodam, że mój tata miał zaburzenia psychiczne leczył się u psychologa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.