Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

W czerwcu będąc w 8mc ciąży zostałam zdradzona. Rozstałam się z ojcem dziecka bo nie potrafiła bym mu wybaczyć. Przez cały okres depresyjny towarzyszył mi przyjaciel, przyjaciel z którego zrobił się cudowny partner. Wychowuje zemna dziecko gdyż ojciec zajął się nowa kobietą i nie widuje się z córką od lutego. Ale... Zaczela się zazdrość z mojej strony!!! O byle co!!! Boję się bo wiem jak było poprzednim razem, to była tylko koleżanka a co lepsze kobieta przyjaciela. Teraz się zastanawiam czy potrafię komu kolwiek zaufać, on jest dobrym człowiekiem i nie chce mu marnować życia na wieczne awantury z mojej strony mimo że jest w porządku wobec mnie. 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

zazdrość o partnera to takie uczucie, które mówi nam, że jest on dla nas ważny i nie chcemy go stracić.

U Pani lęk przed utratą partnera może wynikać z wcześniejszych doświadczeń. Straciła Pani wówczas zaufanie czyli poczucie bezpieczeństwa w relacji z drugą osobą. To rzutuje na Pani obecny związek.

Proszę jednak pamiętać, że taka sytuacja wcale nie musi się powtórzyć. Jest Pani w związku z inną osobą i ta relacja może zupełnie inaczej wyglądać. Sama Pani pisze, że obecny partner "jest dobrym człowiekiem, jest w porządku wobec Pani."

To Pani tworzy myśli dotyczące ewentualnej zdrady przez partnera. Gdy takie się pojawią proszę pomyśleć też o faktach, które temu przeczą np.: o jego codziennym zachowaniu względem Pani  czy dziecka i cieszyć się z dobrego, satysfakcjonującego związku na codzień.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Mam zapytanie w sprawie zazdrosci. Moj Partner oskarza mnie o zdrady notorycznie bez zadnych podstaw-doprowadza mnie tym do pasji i po czym zmieniam sie w wiedzme i awantura gotowa. Potem ja czuje sie winna ze go nakrzyczalam.

Dzis doszlo do kolejnej klotni ale z nim juz nie da sie rozmawiac, tlumaczyc ze maz kolezanki sie pomylil i zadzwonil do mnie przez przypadek, pokazuje mu wiadomosc ale on nie chce na nia patrzec. Po czym pakuje sie i wybieram do pracy bo nie moge zniesc tej atmosfery, na to on bierze moj plecak i grozi ze polamie mi laptopa na glowie. W tym momenci zaswiecila mi sie czerwona lampka, proby rozmowy po zajsciu spelzly na niczym, nie da sie dotrzec do niego.  Moje tlumaczenia i tak nic nie daja bo i tak go ciagle go zdradzam. Probowalam tlumaczyc ze to brak szacunku do mnie ale to nic nie daje.

Czuje sie bezsilna i mysle ze rozstanie moze byc jedynym wyjsciem.

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Grazyna79

te sytuacje, które Pani opisuje to nie wiem czy to faktycznie zazdrość czy partner nie radzi sobie z emocjami, np. złością. Bo pisze Pani, że jest agresywny i grozi Pani fizycznie.

Takie zachowanie może być też urojeniowe - czy partner używa jakichś substancji psychoaktywnych?

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.