Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Małostka

Strach przed stworzeniem poważnej relacji

Recommended Posts

Jestem studentką w wieku 21 lat. Dość skomplikowana rodzina, ciężkie dzieciństwo, w wyniku tego problemy z zaufaniem.

Z czasem poradziłam sobie z brakiem zaufania. W wieku 19 lat poznałam chłopaka, czułam, że to moja bratnia dusza. Chyba nigdy nie byłam tak szczęśliwa jak z nim. Dużo osób może powiedzieć, że to młodzieńcza miłość, jednak dla mnie to było coś więcej. Ten związek nie trwał jednak długo (pół roku, skończył się prawie rok temu), chłopak nie chciał żyć w "takim" związku. Przeszkodą okazały się moje warunki w domu i odległość. Na studia wyjechałam do miasta położonego ponad 200 km od domu, tam widywaliśmy się codziennie, a do mojego rodzinnego domu nie mógł przyjechać na kilka dni i to mu przeszkadzało.

Przechodząc do konkretów, samo rozstanie przeżyłam okropnie, przez około 3 miesiące po prostu nie mogłam sobie z tym poradzić. Później myślałam, że jest okej, że pozostał tylko pewien sentyment, ale nadal miałam chwile słabości. Czasami myślę, że gdyby on tylko chciał to bym do niego wróciła. Jednak próbowałam poznać kogoś nowego i tutaj rodzi się problem. Na początku jest fajnie, jednak gdy tylko przychodzi takie odczucie, że mogłoby coś z tego być, ja się jakby blokuję, nie chcę więcej się spotykać, znajduję zawsze coś, co mi nie odpowiada w tej osobie. Z jednej strony myślę, że nie potrafię pokochać nikogo innego, a z drugiej mam wrażenie, że podświadomie boję się stworzyć poważny związek, boję się, że znowu ktoś mnie zostawi z powodów niezależnych ode mnie. 

Na czym może polegać mój problem i jak sobie z tym poradzić?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.