Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Chęć zerwania kontaktu


Nati16
 Share

Recommended Posts

Jestem licealistką, mam osiemnaście lat. Poznałam chłopaka przez internet, który szybko okazał się być bardzo wrażliwą oraz zakompleksioną osobą. Internet to jego dom, tutaj czuje się najbezpieczniej. Pisząc z nim zapragnęłam mu za wszelką cenę pomóc. Ciągle kierował mną optymizm. Jestem osobą, której dość trudno jest zawierać nowe znajomości , a do tego nie potrafię rozmawiać z chłopakami więc kiedy tylko go poznałam, od razu moja wyobraźnia wszystko zaczęła wyolbrzymiać i idealizować. W mojej głowie powstał ideał tej osoby. W konwersację z nim byłam całkowicie zaangażowana, a do tego byłam w stanie naprawdę wiele mu obiecać, aby go tylko otworzyć na ludzi. Ale po raz pierwszy poczułam bardzo nieprzyjemne emocje, kiedy wysłał mi swoje zdjęcie. Odczułam ogromny niepokój, który towarzyszył mi gdzieś podświadomie non stop. Potem kilkakrotnie rozmawialiśmy na głośniku i jego zachowanie mi nie odpowiadało. Zauważyłam, że jest wiele kwestii w których nie dojdziemy do porozumienia, a on wciąż uporczywie powtarzał, jak wiele dla niego znaczę, że odmieniłam jego ponure życie. Pojawiło się wiele rzeczy, których nie umiałam w nim zaakceptować. I w końcu moim największym pragnieniem stało się uwolnienie od tej relacji. Chyba dlatego że obraz z wyobraźni nie pokrywał się z tym z rzeczywistości. Ale najgorsze jest to, że obiecałam mu, że się spotkamy, że będę go ciągle wspierać i że może pisać kiedy tylko chce. A on bardzo szybko się przywiązał, gdyż jest spragniony kontaktów z innymi ludźmi. I potrzebuje czyjejś pomocy. Ale ja nie jestem w stanie jej udzielić. Szybko zrozumiałam, że moje dobre chęci nie były bezinteresowne. I zerwanie tej relacji jest czymś, czego bardzo chcę bo uwolnię się wtedy od tego przewlekłego stresu. Ale czy ja mogę tak potraktować osobę, która tak bardzo chce utrzymywać ten kontakt? Czy mogę to zrobić komuś kto niejednokrotnie został zraniony i odrzucony przez innych? Zranię go tym i dołożę kolejne niespełnienie, które może pogłębić jego i tak już bardzo niską samoocenę. Dlatego proszę o poradę, jakie będzie najwłaściwsze zachowanie w tej sytuacji.  

Link to comment
Share on other sites

Z własnego doświadczenia wiem, że pisząc z kimś tylko przez neta bardzo szybko zachodzi w głowie idealizowanie drugiej osoby.  Wyobrażamy sobie jaka ta osoba jest i dopóki nie spotkamy się z nią bądź więcej czasu nie spędzimy na wspólnych rozmowach wtedy bańka zaczyna pryskać. Jeśli sam nie nalega na spotkanie to najlepiej w tej sytuacji będzie abyś sama o to się nie dopominała. Skoro piszesz, że chcesz się uwolnić od tej relacji to staraj sie ograniczyć z nim kontakt, po prostu rzadziej z nim pisz bądź też krócej( mów, że masz coś w planach i musisz skończyć rozmawiać). W końcu na pewno zauważy, że mniej czasu mu poświęcasz a to na pewno spowoduje, że z czasem przestanie się odzywać  i zapomni o tobie.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.