Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Zdrada emocjonalna


Recommended Posts

Cześć.

Jakieś dwa lata temu na jesień między mną a moim partnerem wydarzyła się niemiła sytuacja. Teraz z biegiem czasu mogę ją określić jako zdradę emocjonalną. Jesteśmy ze sobą od 4 lat. Od 3 lat mieszkamy wspólnie. Kiedyś po rozmowie nt ślubu, zaręczyn - która żadnych konkretów nie wniosła w naszą relację postanowiłam założyć profil na tzw serwisach randkowych. Chciałam w ten sposób z kimś zupełnie obcym porozmawiać o tym, czemu mój mężczyzna ma takie poglądy na ślub, czemu tak długo zwleka, czemu nie robi tego kolejnego kroku. Uprzedzę pytania - rozmawiałam ze swoim ale w odpowiedzi dostawałam, że jeszcze nie teraz, ze on chyba nie jest gotowy, że za krotko jesteśmy ze sobą, że przyjdzie taki czas..że może jak miną jakieś jeszcze dwa lata to wtedy.. No i tak pisałam na tych portalach z rożnymi facetami, przedstawiałam im swój dylemat, swoje zmartwienia..Trwało to może jakiś miesiąc. Z żadnym się nie spotkałam. Ukrywałam to przed nim. W końcu nadszedł taki dzień, że mój mężczyzna się dowiedział o tym, odkrył co pisałam, że pisałam "dobranoc", że ktoś mi nawet proponowałam spotkanie..Przyjął to dość tak średnio, nawet mówił, że jak chce to mogę się spotkać z jakimś tam kolesiem, mówił, że oni wcale mi nie dawali rad, ze chcieli tylko jednego. Pokrótce po całym tym zajściu mój chłopak obraził się na mnie, przestał ze mną rozmawiać, odsunął się ode mnie fizycznie. W końcu go przeprosiłam za to wszystko, powiedziałam jaki był mój cel założenia tych profil. Wybaczył, ale nie zapomniał. Może przez miesiąc od tamtego zdarzenia było miedzy nami bardzo dobrze, bardzo o mnie dbał, zalecał się do mnie od nowa. Bał się, że może mnie stracić. Jego odsunięcie fizycznie ode mnie pociągnęło mnie do innego kroku, który zapewnił mi mechaniczne źródło "przyjemności". Na dzień dzisiejszy niby jest między nami wszystko okej, ale jak wracam do niego z pytaniem o kolejny krok w naszym wspólnym życiu to słyszę, odpowiedzi w stylu, że boi się jaki mu jeszcze numer wywinę..Dla mnie jest to bardzo przykre.. Może przez te alternatywne źródło, przestałam osiągnąć prawdziwą przyjemność w kontaktach z nim.. 😢

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

porusza Pani kilka obszarów.

Jeden to Pani oczekiwania w kwestii sformalizowania związku. Partner jak na razie ze swojej strony nie wyraża takich chęci. Pani nie przekonują jego wyjaśnienia. Może Pani zadać sobie pytanie dlaczego sformalizowanie relacji jest dla Pani tak ważne, co by to dla Pani znaczyło gdyby do ślubu jeszcze nie doszło, a co by ślub zmienił w Państwa związku?

Ze względu na to, że nie przekonują Pani argumenty partnera chciała Pani poznać prawdziwą przyczynę dlaczego on nie dąży do ślubu, pytając o to innych mężczyzn. No i tu pewnie ilu respondentów tyle odpowiedzi, a niektóre z nich wzbudziły być może Pani niepokój. Jedyną prawdziwą przyczynę zna Pani partner. Pytanie dlaczego jego argumenty nie są dla Pani wystarczające?

Partner poczuł się skrzywdzony, być może stracił zaufanie gdy odkrył Pani kontakt on-line z innymi mężczyznami.

Odsunęliście się Państwo od siebie fizycznie, Pani znalazła inny sposób zaspokojenia popędu seksualnego.

Czytając Pani wpis wyobraziłam sobie taką kulkę ze śniegu, która zaczyna staczać się w dół, powiększa się i pędzi coraz szybciej. Zaczęło się od pytania o ślub a rozrosło się do wielu obszarów jak: zaufanie, bliskość fizyczna, szczerość i zaczyna mieć coraz większy wpływ na Państwa związek.

Trzeba pewnie powiedzieć "stop". Najlepiej gdybyście Państwo o tym wszystkim porozmawiali a przede wszystkim o tym co buduje Wasz związek a co sprawia trudność. Bądźcie ze sobą szczerzy i cieszcie się każdym fajnie spędzonym razem dniem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.